Ubongo Lines to kolejna gra z tej serii wydawnictwa Egmont, w którą miałyśmy przyjemność zagrać. Jesteśmy ogromnymi fankami gier Ubongo! I ...

Ubongo Lines - Recenzja gry

By | 10:00 Napisz komentarz
Ubongo Lines to kolejna gra z tej serii wydawnictwa Egmont, w którą miałyśmy przyjemność zagrać. Jesteśmy ogromnymi fankami gier Ubongo! I mamy każdą. Każda jest inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Tu będziemy tworzyć nieproste linie proste...

Recenzja gry Ubongo Lines:


Gry Ubongo różnią się między sobą również wielkością - Lines należy do tych największych, podobnie jak podstawowe Ubongo i wersja 3D. W ogromnym pudełku znajdziemy karty z zadaniami, kolorowe klocki do układania, klepsydrę, woreczek z punktami-diamentami i planszę, która wyznacza nam kolejne rundy i z niej też będziemy brać diamenty.


W Ubongo Lines mamy cztery poziomy trudności - najłatwiejszy jest zielony, najtrudniejszy czerwony i tych też jest najwięcej. W podstawowej grze te poziomy dzieliły się w miarę na pół, tutaj mamy jedną stronę zadań w kolorach żółtym, pomarańczowym lub zielonym, a druga strona każdej z kart jest czerwona.


Przed rozpoczęciem gry układamy w otworach na planszy niebieskie i żółte diamenty. Osoba, która zajmie w danej rundzie pierwsze miejsce, zabierze niebieski diament plus drugi wylosowany z woreczka. Za drugie miejsce przysługuje żółty diament plus losowo wybrany, a kolejne miejsca jeżeli każdemu uda się ułożyć przed upływem czasu, losują już tylko z woreczka.


Każdy kolor to inna ilość punktów. Diamenty zbieramy przez całe dziewięć rund, by na samym końcu podliczyć wszystkie punkty.


Decydujemy, którym poziomem trudności będziemy grać i losujemy w danym kolorze dziewięć kart. Tworzymy z nich stos tak, aby nikt nie widział co tam się znajduje - czyli tym niegranym poziomem na wierzchu. Jeżeli w rozgrywce udział biorą młodsi niedoświadczeni gracze i tacy, którzy mają już Ubongo Lines ograne - można zrobić dwie kupki o dwóch poziomach trudności i część graczy będzie korzystać z łatwiejszej, a część z trudniejszej. Ważne, by układać w tym samym czasie.


W poprzednich wersjach Ubongo układaliśmy klocki na kartach, każdy miał swoją. Tutaj karta leży na środku tak, by każdy widział co się na niej znajduje - i próbujemy odwzorować wzór z karty na stole przed sobą. Klocki muszą utworzyć identyczny kształt, jaki jest na karcie.


Ubongo Lines przeznaczone jest dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat. To świetna gra logiczna zmuszająca do kombinowania, porusza wyobraźnię i jest niesamowicie kreatywna!


Tu porównasz ceny w internetowych sklepach - hop.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: