Tu jest nasz dom i Możemy ratować naszą Ziemię to dwie nowości wydawnictwa Harper Kids z serii Akademia Mądrego Dziecka. To książki, które...

Tu jest nasz dom. Możemy uratować naszą ziemię.

By | 10:00 Napisz komentarz
Tu jest nasz dom i Możemy ratować naszą Ziemię to dwie nowości wydawnictwa Harper Kids z serii Akademia Mądrego Dziecka. To książki, które warto znać!

Recenzja filmowa:


Tu jest nasz dom to opowieść 20 dzieci - historie ich życia, dzieciństwa w miejscu, które jest tak inne od naszego. A może wcale nie? Może ma wiele podobieństw? Sprawdzicie to z tą właśnie książką.


Jest to bardzo ciekawa historia rówieśników żyjących w totalnie różnych zakątkach Ziemi. Są tacy, którzy nie chodzą do szkoły. Albo którzy po szkole muszą na przykład przynosić wodę. Bo wszyscy jesteśmy równi, ale w różnych miejscach żyjemy. I pięknie jest o tym przeczytać, zobaczyć inne dzieciństwa, przeczytać co robią dzieci w innych częściach świata.


Poznamy też zwierzęta żyjące w danym kraju, przeczytamy kilka informacji na jego temat, a to wszystko tak pięknie zilustrowane.Możemy uratować naszą Ziemię to opowieść o 12 dzieciach, których historie powinny stać się inspiracją nie tylko dla naszych dzieci, ale też dla nas. Siostry, które wypowiedziały wojnę plastikowi. Chłopiec ratujący nosorożca. Dziewczynka dbająca o czystość na plaży. To tylko maleńki fragment tego, o czym jest ta książka.


Książka porusza bardzo ważne tematy i warto się zainspirować - zwłaszcza, że na końcu mamy wypunktowane, co my możemy zrobić dla naszej planety. Koniecznie przeczytajcie z dziećmi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: