Kroniki Przygody: Wyprawa po Księżycowe Kamienie to druga gra wydawnictwa Lucky Duck Games, w której wykorzystamy aplikację mobilną. Przezn...

Kroniki Przygody: Wyprawa po Księżycowe Kamienie

By | 18:00 Napisz komentarz
Kroniki Przygody: Wyprawa po Księżycowe Kamienie to druga gra wydawnictwa Lucky Duck Games, w której wykorzystamy aplikację mobilną. Przeznaczona jest dla grupy wiekowej 7+ dla jednego do czterech graczy. To gra kooperacyjna, w której naszym celem jest zdobycie Kamieni.

Recenzja gry Kroniki Przygody: Wyprawa po Księżycowe Kamienie:W pudełku znajdziemy dużą, dwustronną planszę i karty - postaci oraz przedmiotów. Zarówno na kartach jak i na planszy, są kody QR do skanowania. Za ich pomocą będziemy rozmawiać z postaciami, pytać o innych bohaterów, dawać i dostawać przedmioty, a także podróżować pomiędzy lokalizacjami.


Grę zaczynamy od misji numer jeden, czyli samouczka. Poznamy mechanikę, poruszanie się po świecie, a także rozwiążemy pierwsze zadania. W ramach jak będziemy pomagać kolejnym postaciom, na przykład rybakowi naprawić wędkę, dostaniemy przedmioty - prezenty. Niektóre z nich będzie można podarować innym bohaterom, co wiąże się z jakimiś korzyściami dla nas.


Jak grać w grę? Koniecznie obejrzyj film, który znajduje się na początku tego wpisu. Zobaczysz aplikację, skanowanie kart i inne istotne szczegóły :)


W grę można grać samodzielnie, ale trzeba mieć aplikację - bez niej ani rusz. Czytające dzieci bez problemu sobie poradzą z obsługą. Kroniki Przygody to gra ze scenariuszem - po przejściu wszystkich misji, możemy w każdej chwili zacząć od nowa, co moje dziewczyny od razu uskuteczniły - ale dużo szczegółów już pamiętały. Myślę, że jeżeli gra poleży sobie dłuższy czas na półce, gdy się zapomni co i jak, to będzie przynosić tyle samo frajdy, co za pierwszym razem.


Ta gra jest jak książka. Mamy tu pewną historię, świat w którym się zanurzamy - czytając kolejne kroki w aplikacji i punkty do zrobienia, przemierzamy Lato lub Zimę, poznajemy bohaterów, o każdym czegoś się dowiadujemy. Jesteśmy częścią tej historii, osadzonej w niesamowicie przyjemnym, baśniowym klimacie.


---
Dziękujemy Lucky Duck Games za egzemplarz gry!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: