Mikołajkowa Przygoda to druga książka z serii Czytam i Decyduję: Bajki z nieliniową fabułą , którą miałyśmy przyjemność przeczytać dzięki w...

Czytam i decyduję: Mikołajkowa przygoda

By | 10:00 Napisz komentarz
Mikołajkowa Przygoda to druga książka z serii Czytam i Decyduję: Bajki z nieliniową fabułą, którą miałyśmy przyjemność przeczytać dzięki wydawnictwu Dragon.

Recenzja książki Mikołajkowa Przygoda:


Akcja książki dzieje się tuż przed Mikołajkami. Rodzice Zosi i Antka wyjeżdżają na cały dzień, a w prognozie pogody jest śnieżyca, która zdaniem Antka może uniemożliwić Mikołajowi odwiedzenie ich domu. Wraz ze starszą siostrą chłopiec będzie próbował jakoś temu zaradzić.


Tę historię tworzymy my - swoimi wyborami decydujemy o tym, co się wydarzy i jakie to będzie mieć konsekwencje. I to już od pierwszych stron - od naszej decyzji o tym, czy Zosia oderwie się od swojego zajęcia i pomoże Antkowi, zależy co będzie dalej. Z każdym kolejnym czytaniem możemy podjąć inne decyzje co sprawia, że historia potoczy się inaczej. Ma ona kilka zakończeń - nigdy nie wiemy, dokąd zaprowadzą nas nasze wybory i jak się skończy opowieść.


Świetna przygoda w zimowym klimacie, z Mikołajem w tle - to książka stworzona do wspólnego czytania w tym przedświątecznym czasie. Aż by się chciało taką zimę za oknem, jak dzieciaki tam mają... :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: