Rysowanie krok po kroku  w wersji zimowej to trzecia książka z tej serii wydawnictwa Wilga, która w fantastyczny sposób nauczy dzieciaki, ja...

Rysowanie krok po kroku: Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki

By | 18:00 Napisz komentarz

Rysowanie krok po kroku w wersji zimowej to trzecia książka z tej serii wydawnictwa Wilga, która w fantastyczny sposób nauczy dzieciaki, jak daną rzecz narysować. A czego dokładnie? M.in pierogi! Świąteczne ciasto, renifery, pingwiny, Mikołaje, pierniczki i wiele, na prawdę wiele innych zimowych i świątecznych obrazków.


Recenzja filmowa:


Książka jest pięknie zilustrowana, obrazki są urocze i wesołe, nie sposób się nie uśmiechnąć patrząc na nie. Oczywiście nie stworzymy tutaj renifera jak ze zdjęcia, czy portretu "żywego" Mikołaja - to książka dla dzieci, które mają chęć udoskonalić swój sposób rysowania, nauczyć się nowych rzeczy, popracować z formami, z proporcjami. Oczywiście wszystko w wersji dostosowanej do dzieci, bez żadnych trudnych i skomplikowanych rzeczy :)


Krok po kroku narysujemy polarnego misia, wieniec na drzwi, czy kubek gorącego kakao. I nawet nie musimy mieć do tego kartki, bo w książce jest całkiem sporo miejsca, aby ćwiczyć rysowanie! Moje dziewczyny zachwycone lekturą, oczywiście absolutnie jej nie porysują :) Ale jeżeli dzieciom nie przeszkadza, że będą mieć w książce malunki i rysunki, to jak najbardziej tutaj można.


Przyznam, że sama z książką rysowałam i miałam z tego niezły ubaw. Nie mam talentu plastycznego, a dzięki książce stworzyłam nawet całkiem sympatyczną panią mikołajową i nawet była do siebie książkowej podobna :) Dziewczyny spędzają z Rysowaniem... sporo czasu i już dopytywały, czy możemy kupić dwie poprzednie książki z tej serii. I oczywiście, że to zrobimy! Myślę, że zdecydowanie warto.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: