Gra Kłębuszki  od wydawnictwa Zielona Sowa to rodzinna, niesamowicie fajna gra, w której będziemy rywalizować ze sobą o motki wełny i zamówi...

Kłębuszki - zbieraj wełnę, rób sweterki!

By | 10:00 Napisz komentarz

Gra Kłębuszki od wydawnictwa Zielona Sowa to rodzinna, niesamowicie fajna gra, w której będziemy rywalizować ze sobą o motki wełny i zamówienia na sweterki, czapeczki i szaliki. A wszystko to za pomocą czterech kocich łap.

Recenzja filmowa:


Kłębuszki są bardzo sympatyczną i ładną grą! Mamy tutaj cztery koty, które będą ze sobą rywalizować. I zbierać jak najwięcej zamówień dla swojej pani. W pudełku jest wielki motek wełny z cyferkami, na którym będziemy zaznaczać rozegrane rundy. Są znaczniki do wariantu rozszerzonego, karty zamówień, kafelki wełny, żetony wełny, znacznik rund i znacznik pierwszego gracza.


Każdy kot ma cztery żetony łapek w swoim kolorze, którymi będzie dzielnie walczyć o najlepsze motki - aby zdobyć jak najwięcej zamówień!


Poza wełną, w kafelkach znajdują się zabawki-myszki. Pełnią one funkcję dżokerów - posiadając dwie myszki, możemy zastąpić dowolny kolor motka, który brakuje nam do wybranego zamówienia.


Pierwszy gracz kładzie jedną łapkę na pograniczu dwóch kafelków. Drugi gracz robi to samo, następnie trzeci i czwarty, jeżeli tylu jest przy stole. Później kolej wraca do pierwszego gracza i tak dalej, aż do wyczerpania łapek. Łapki możemy układać na tych samych wełnach co inny gracze, a na jakich zasadach je zdobywamy - bardzo polecam obejrzeć film. Żadne słowa nie są bowiem w stanie tak dobrze przedstawić zasad gry, jak można to zrobić na żywo w filmie :)


Kiedy już każdy ma zwycięskie wełny u siebie, po kolei rozpoczynamy wymianę ich na zamówienia.


Każde zamówienie jest punktowane. Kiedy rozegramy już wszystkie rundy, podliczamy punkty za zgromadzone zamówienia i wyłaniamy zwycięskiego kota!


Kłębuszki to gra czysto rozrywkowa, w pięknym, rodzinnym wydaniu. Sporo tu rywalizacji i sporo dobrej zabawy. A tych psotnych kociaków raczej nie da się nie polubić! :)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: