Nasza Paczka i Niepodległość to książka, która w fantastyczny sposób przybliży młodemu czytelnikowi sześć polskich świąt. począwszy od 11 l...

Nasza Paczka i Niepodległość - O sześciu polskich świętach

By | 18:00 Napisz komentarz

Nasza Paczka i Niepodległość to książka, która w fantastyczny sposób przybliży młodemu czytelnikowi sześć polskich świąt. począwszy od 11 listopada, poprzez majowe święta, na sierpniowym kończąc. Sześć ważnych dla Polski świąt przełożonych na opowieść o pewnej bazie. Zresztą, zobaczcie sami!


Recenzja filmowa:


Zbliża się rocznica powstania bazy. I niestety, miejsce ma niezbyt miłe wydarzenie - baza zostaje przejęta! Ktoś inny chce w niej spędzać czas, brutalnie pozbawiając Paczkę praw do bazy. Ale czy tak musi być..? Czy coś z tym można zrobić..? Czym jest tak właściwie ta niepodległość..?


Książka w cudowny sposób wyjaśnia i tłumaczy, o co chodzi z tymi świętami. Przenosi je do opowieści, do bazy i Paczki dzieciaków. Każdy rozdział to inne święto w odniesieniu do Paczki i jej bazy i po każdym rozdziale jest kilka słów z historii Polski, wydarzeń i dat związanych z danym świętem.


Pomysł na książkę i jej wykonanie - rewelacja! Od teraz już żadne dziecko nie zapyta, o co chodzi z tym świętem flagi, co miało miejsce 15 sierpnia, czy co znaczy niepodległość. Książka świetnie wyczerpuje temat.
www.egmont.plNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: