Imago Family doskonale wpływa na kreatywność i wyobraźnię. To kalambury, ale totalnie inne - nie pokazujemy, nie rysujemy, nie wydajemy żad...

Imago Family - Ależ ta gra działa na wyobraźnię!

By | 18:00 Napisz komentarz

Imago Family doskonale wpływa na kreatywność i wyobraźnię. To kalambury, ale totalnie inne - nie pokazujemy, nie rysujemy, nie wydajemy żadnych dźwięków. Hasła układamy z kart. To gra, którą warto znać!


Recenzja filmowa:


W zestawie są karty enigmy (z hasłami), przezroczyste karty z symbolami, gwiazdki - punkty i plansza, na której możemy układać hasła. Plansza bardzo się przyda, jeżeli nie macie białego czy też jasnego tła do gry, na ciemnym stoliku czy podłodze nie widać bowiem symboli.


Imago Family to gra dla co najmniej trzech osób. W każdej rundzie jedna osoba pokazuje za pomocą kart hasło, reszta zgaduje. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia - ale bardzo wam polecam granie również z młodszymi. Imago w tak cudowny sposób rozwijają kreatywność i wyobraźnię, że warto układać hasła z dziećmi w każdym wieku! Nasza pięcioletnia Oli uwielbia układać, szukać odpowiednich symboli, zastanawiać się, które najlepiej użyć aby osiągnąć to, co chce ułożyć. Oli bardzo mnie w tym zaskoczyła, bo początkowo nie przypuszczałam, że tak świetnie będzie sobie radzić z samodzielnym tworzeniem obrazków. Od tego czasu polecam grę również młodszym. Wiadomo, że według zasad nie zagramy, bo jednak trzeba tutaj umieć czytać aby hasło samodzielnie wybrać, ale przecież na początku można sobie po prostu układać co się chce i zgadywać nawzajem. A kontakt z grą z pewnością zaprocentuje na przyszłość i za jakiś czas te kilkuletnie maluchy będą mistrzami w Imago! :)


Ale wróćmy już do zasad gry. Na kartach enigm mamy hasła, spośród których każdy układający wybiera sobie jedno (hasło oznaczone gwiazdką jest teoretycznie najłatwiejsze i przeznaczone dla młodszych graczy, ale można sobie oczywiście wybrać, co się chce). Na rewersach są kategorie, czy też może bardziej podpowiedzi do haseł. Ta strona karty jest odczytywana na głos, aby każdy z odgadujących wiedział, w jakim rejonie słów się poruszać.


Karty z symbolami rozkładamy dookoła planszy tak, aby każdy miał je w zasięgu rąk. I rozpoczynamy grę! Pierwsza osoba układa wybrane hasło, reszta próbuje zgadywać. Osoba, która zgadnie dostaje punkt, czyli gwiazdkę. I osoba układająca też dostaje punkt.


Kartami można ruszać! Jeżeli ułożymy coś, co na przykład jeździ, albo w jakikolwiek sposób w rzeczywistości się porusza - możemy ten ruch wykonać w trakcie układania.


Standardowo bardzo polecam obejrzeć film, gdzie wszystko dokładnie o grze opowiedziałam. Dodam tylko, że Imago Family to doskonała rodzinna gra i warto ją znać! Pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność, przysparza dużo radości. Granie w nią to sama przyjemność.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: