Basia i chorowanie oraz Basia: Opowieści Miśka Zdziśka to dwie nowości od Harper Kids z jedną z naszych ulubionych książkowych bohaterek! ...

Basia choruje, a Misiek Zdzisiek opowiada...

By | 10:00 Napisz komentarz

Basia i chorowanie oraz Basia: Opowieści Miśka Zdziśka to dwie nowości od Harper Kids z jedną z naszych ulubionych książkowych bohaterek! Książki o Basi są bardzo życiowe, a wśród dziesiątek dostępnych na rynku możemy doskonale dopasować je do danej sytuacji. Wizyta w bibliotece? Na basenie? Na biwaku? Alergia, czy chorowanie? Basia znajdzie się praktycznie na wszystko! :)


Recenzja filmowa:


Basia: Opowieści Miśka Zdziśka to zbiór krótkich historii opowiedzianych z punktu widzenia Basi misia. Miś opowiada swoje przygody, czy to z Basią czy bez niej i nie zawsze jest kolorowo - miś raz trafił na kuchenną salę operacyjną! Jak do tego doszło? Przeczytacie o tym w tej właśnie książce.
Basia i chorowanie to książka, z którą z pewnością niejeden się utożsami... Tata Basi zachorował. A po nim cała rodzina. Jakiś paskudny wirus ich dopadł i niestety, Basia najgorzej to przeszła. Nie chciała nawet pić, więc musiała trafić do szpitala. Tam zaopiekował się nią wujek - gdyż rodzice nie mogli z nią być z powodu choroby... Nie jest to w stu procentach wesoła historia, bo jak wiadomo - dzieci i szpital nie równa się szczęśliwym chwilom. Basia się boi, Basia się smuci... Nagle się obudziła i została sama, a koleżanka z pokoju jeszcze ją w większy smutek wpędziła mówiąc, że zostanie tu sama na zawsze. Ale oczywiście nie została. A ta koleżanka nawet się do zabaw przyłączyła. I Basia wkrótce mogła wrócić do domu.


Oczywiście, że warto tę książkę znać. Basia w praktycznie każdej książce w bardzo fajny, przyjazny sposób oswaja sytuacyjne lęki, pokazuje jak to wszystko wygląda z jej perspektywy i zawsze jest dobre zakończenie. Basia jest uwielbiana przez bardzo duże grono dzieci! A jeżeli jeszcze jej nie znacie - polecam którąś z lektur o Basi. Warto poznać tę przesympatyczną dziewczynkę i jej rodzinkę.www.egmont.plNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: