Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont to seria, która kojarzy się głównie z książeczkami dla dzieci młodszych, dwu- trzy- czteroletni...

Która godzina? Tabliczka Mnożenia i Flagi Świata - nowości dla szkolniaków

By | 20:30 Napisz komentarz
Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont to seria, która kojarzy się głównie z książeczkami dla dzieci młodszych, dwu- trzy- czteroletnich. Osobiście kocham tę serię i niejedną książkę wydaną w niej, już tutaj pokazywałam. Książki, które wiekowo pasują Oliwce. A dziś coś, co zostało stworzone dla dzieci szkolnych - dla Martynki!


 O książkach w filmie:


Trzy zeszyty ćwiczeń z naklejkami, w dwóch ogromny plakat i masa zadań do wykonania.
Która godzina? polecamy gorąco wszystkim siedmiolatkom - w bardzo przejrzysty sposób widzimy tutaj, co to znaczy wpół do, czy za kwadrans. Mamy zadania z wykorzystaniem naklejek, ale również takie, w których musimy dorysować wskazówki na zegarze. W środku ogromny plakat! Tak ogromny, że z trudem na moim stanowisku do nagrywania udało mi się go w filmie ująć :) Plakat, który bardzo pomoże w nauce godzin. Świetna rzecz!
Tabliczka mnożenia to świetna książeczka dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z mnożeniem. W środku zadania z mnożenia od 1 do 12, również przy wykorzystaniu naklejek i z opcją wpisywania samodzielnie poprawnych liczb, a także ogromny plakat! Plakat ten zawiśnie nad Martynki biurkiem gdy tylko w szkole rozpoczną temat mnożenia. Jest nie tylko pomocny, ale też bardzo ładny. Ten zeszyt z całej trójki jest zdecydowanie moim ulubionym. I szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać żeby go powiesić. Ale to chyba w drugiej klasie? :)

Flagi Świata jako jedyny z tej trójki nie ma plakatu, ale też nie jest takim typowym zeszytem ćwiczeń. Tu mamy zestaw szczegółowych map z prawdziwego zdarzenia. Po uzupełnieniu go naklejkami, będzie nam służył przez długie lata. Jestem pewna, że gdy już będzie Martynka miała w szkole geografię, to niejednokrotnie z niego skorzysta. Ma fantastyczne wnętrze.My lubimy takie zeszyty ćwiczeń, a wy? :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: