Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi komiksów? A ktoś, kto nie czytał ich w ogóle? Kiedy zaczynałam swą przygodę z literaturą dziecięcą nie m...

Lou. Komiks

By | 20:30 Napisz komentarz
Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi komiksów? A ktoś, kto nie czytał ich w ogóle? Kiedy zaczynałam swą przygodę z literaturą dziecięcą nie miałam pojęcia, jak wiele tego typu lektur znajduje się na rynku. I jak fantastyczne one mogą być.


 Lou w videorecenzji:


Lou to bohaterka, w której zapewne wiele dziewczynek nastoletnich odnajdzie siebie. Tytułowa bohaterka ma 10 lat i mieszka z mamą, która wychowuje ją samotnie. Choć w tym tomie pojawia się również partner mamy. Lou przeżywa rozterki towarzyszące każdej dorastającej dziewczynce. W tomie Sielanka opowieść zaczyna się od momentu wyjazdu Lou na wakacje...


Każda strona to nowa sytuacja, nowa scenka. Obserwujemy poczynania Lou, jej znajomych, ale również jej mamy. To komiks pełen humorystycznych sytuacji, ale również pozwalający nam się wczuć w postać dziewczynki.
Nie pamiętam już jak to było być nastolatką, ale gdybym nią była - z chęcią sięgnęłabym po Lou :)


Komiks Lou aż kipi od przygód. Od letnich wakacyjnych wyjazdów nad morze, po zimowe harce w śniegu. Grafika bez wątpienia spodoba się młodym odbiorcom, dla których seria jest przeznaczona. Postacie narysowane w sposób, który tak bardzo kojarzy mi się z młodzieżą. A tobie? :)


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: