Kurnik wydawnictwa Nasza Księgarnia to gra pamięciowa z jajem. I to dosłownie! Naszym celem jest bowiem zbieranie jajek, a nie uda nam się ...

Kurnik - jajcarska gra pamięciowa

By | 21:48 Napisz komentarz
Kurnik wydawnictwa Nasza Księgarnia to gra pamięciowa z jajem. I to dosłownie! Naszym celem jest bowiem zbieranie jajek, a nie uda nam się to bez uważności, spostrzegawczości i dobrej pamięci.
Dzięki Kurnikowi wytężymy szare komórki i popracujemy nad tymi trzema opcjami. Plus jeszcze dodawanie poćwiczymy. A przy tym będziemy się oczywiście dobrze bawić.


O grze w videorecenzji:


Gdzie kupić najtaniej - klik.

Kurnik to gra kafelkowa - mamy kafelki kurzych gniazd, kur które kryją na drugiej stronie jaja w różnych kolorach, a także jajek - z jednej strony kolorowych, z drugiej ze znakami zapytania. Układamy kury w gniazdach, jedno pozostawiając puste. Wszystkie jajka odwracamy znakami zapytania do góry i mieszamy. Pierwszy gracz odkrywa jajko i próbuje odgadnąć, która kura wysiaduje jajo w takim kolorze. Jeżeli mu się to uda, zabiera jajo ze środka i odsłania kolejne. Jeżeli się nie uda, kolejny gracz próbuje znaleźć kurę z danym kolorem jaja. W obu tych przypadkach, pierwszy gracz odkłada kurę do pustego gniazda. Podniesiona kura zawsze musi trafić na inną grzędę.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, aczkolwiek jak wiadomo wszystko zależy od dziecka. Trzyletnia Oliwka z nami gra i nawet udaje jej się zapamiętać i trafić w kolor jajek pod kurami. Pod względem wykonania jest rewelacja - sztywne kartoniki z zaokrąglonymi rogami są bezpieczne dla dzieci i zapewniają bezpieczeństwo również sobie, dziecko ich nie zegnie ani nie pogniecie :)


I zachęcam jeszcze do obejrzenia videorecenzji, bo tam jest przykładowa rozgrywka. Link na górze wpisu.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: