Dziś zapraszam Cię serdecznie do przeczytania informacji dotyczącej programu edukacyjnego dla przedszkolaków, który jest bardzo ważny - pomo...

Drogowe ABC - edukacyjny program dla przedszkolaków, który możesz wesprzeć i Ty!

By | 22:09 Napisz komentarz
Dziś zapraszam Cię serdecznie do przeczytania informacji dotyczącej programu edukacyjnego dla przedszkolaków, który jest bardzo ważny - pomoże zapewnić dzieciom bezpieczeństwo na drodze.

Zdaniem 60% opiekunów, przedszkola powinny poświęcać więcej uwagi na edukację dotyczącą bezpieczeństwa maluchów w ruchu drogowym, a 47% obserwuje, że placówki potrzebują wsparcia w tym zakresie. W odpowiedzi na ten problem oraz oczekiwania rodziców, Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Circle K wystartował z programem edukacyjnym skierowanym do przedszkoli w całej Polsce.
- Drogowe ABC to przede wszystkim wsparcie placówek przedszkolnych w zakresie edukacji o bezpieczeństwie ruchu drogowego. W ramach programu przygotowaliśmy scenariusze lekcji, kolorowanki oraz odblaski dla dzieci. Podczas zajęć maluchy będą uczyć się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę czy poruszać się na hulajnodze i rolkach – podkreśla Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji w Zarządzie Głównym Polskiego Czerwonego Krzyża.


Program edukacyjny trwa od marca do czerwca br. i weźmie w nim udział 25 tysięcy

przedszkolaków z całej Polski.
----
A wesprzeć program możesz również Ty - poprzez zakup kawy na stacjach Circle K. Więcej informacji tutaj: https://www.drogoweabc.pl/Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: