Było Sobie Życie: Jedz, Biegaj i Rośnij Zdrowo wydawnictwa Hipokampus to gra planszowa z serii, którą znam ze swojego dzieciństwa. Nie pamię...

Było Sobie Życie: Jedz, Biegaj i Rośnij Zdrowo - recenzja gry

By | 22:41 Napisz komentarz
Było Sobie Życie: Jedz, Biegaj i Rośnij Zdrowo wydawnictwa Hipokampus to gra planszowa z serii, którą znam ze swojego dzieciństwa. Nie pamiętam ile miałam lat gdy oglądałam te bajki, ale pamiętam że bardzo je lubiłam! Dziś seria wróciła i bardzo się rozrasta. Również w gry planszowe.


O grze w filmie:


Tutaj kupisz - klik.


Gier z serii Było Sobie... jest kilka i z pewnością każda warta jest uwagi. Ja dziś pokażę wam wersję o zdrowym życiu. W grę grać mogą dzieci od 7 roku życia według pudełka, a w praktyce z sześciolatkiem również można rozegrać partyjkę. Nawet jeśli nie będzie znać odpowiedzi na wszystkie pytania - gra jest doskonałym źródłem wiedzy, iskrą do rozmów o zdrowym trybie życia, do zgłębiania tematu i dokonywania zmian! Dzięki grze moja siedmiolatka spostrzegła,  co nie do końca jest poprawne w jej diecie, co powinno być udoskonalone i powoli, pomalutku sama stara się do tego dążyć, aby żyć zdrowo. Bo żeby być zdrowym, trzeba prowadzić zdrowy tryb życia. Jeść warzywa, owoce, ruszać się. Ograniczać słodycze. Dzięki grze Tin poznała funkcjonowanie układów, o których jakoś dotychczas nie rozmawiałyśmy. Teraz koniecznie chce obejrzeć bajki, bo opowiedziałam jej że są z bohaterami z gry. Więc pewnie kiedyś znajdą się one w naszej domowej filmotece.


Ale przejdźmy do gry. Naszym celem jest zebranie odpowiednich składników do przyrządzenia jadłospisu, który nam się na początku wylosował. Aby zbierać składniki, trzeba zbierać żółte i zielone żetony - wymieniamy je później na składniki. Ale jak je zbierać? W bardzo prosty sposób - odpowiadając na pytania tekstowe i obrazkowe, stając na odpowiednich polach na planszy (na to akurat wpływ ma tylko kostka..), przechodząc przez start... Ale możemy też tracić żetony w trakcie gry. Przez to nie jest tak łatwo nazbierać wszystkich, które są potrzebne by wygrać. I gra dzięki temu trwa dość długo, a my się przy okazji rozgrywki sporo uczymy :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: