Seria Czytam Sobie wydawnictwa Egmont to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania u dzieci w wieku 5-7 lat. Znasz tę serię doskonale...

Czytam Sobie: Nowe książki z fantastycznej serii do nauki czyania

By | 21:41 Napisz komentarz
Seria Czytam Sobie wydawnictwa Egmont to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania u dzieci w wieku 5-7 lat. Znasz tę serię doskonale, jeżeli nas obserwujesz, bo niejedną książkę już pokazywałam. One są super! I dziś zapraszam na przegląd nowości - z poziomu pierwszego, drugiego i trzeciego.


 O książkach w videorecenzji:


Rajdowa Krowa należąca do poziomu pierwszego, ma ogromne ilustracje i niewiele tekstu. Duża, wyraźna czcionka nie sprawia problemu w samodzielnym czytaniu. W książce przeczytamy o krowie, która brała udział w wyścigach samochodowych. Będziemy śledzić jej poczynania w jednym z takich wyścigów i dowiemy się, dlaczego go nie ukończyła. Oliwii ulubiony moment z książki, to jak krowa Bela oblizuje owady :)Fasola Eulalii to przepis na wiosnę w słoiku. To znaczy na wyhodowanie swojej własnej fasolki na parapecie w kuchni czy w swoim pokoju. Eulalia krok po kroku opowie nam, jak wyhodować fasolkę oraz co się z tą fasolką stanie.
Orły nad Londynem to historia na faktach, o tym co się działo gdy Hitler zaatakować chciała Londyn. Jurek jest polskim pilotem w londyńskiej armii i broni miasta przed wrogimi wojskami. Poznajemy historię opowiadaną z jego perspektywy. To książka należąca do poziomu drugiego serii Czytam Sobie - nadal mamy tutaj ilustracje na każdej stronie i tekst napisany dużą, wyraźną czcionką, ale jest go więcej niż w poprzednich lekturach.
Kolumb: Całkiem inna historia to książka z poziomu trzeciego, co oznacza że ma bardzo dużo tekstu i niewiele ilustracji. Podobnie jak powyższa lektura, ta również jest z kategorii fakty. Poznajemy historię Kolumba z perspektywy polskiego chłopca mieszkającego w Ameryce. Dzień, w którym Kolumb odkrył Amerykę jest świętem wolnym od pracy i szkoły, ale niestety okaże się, że wcale nie jest to taki piękny dzień jak się mogłoby wydawać. Tubylcy bardzo ucierpieli na przybyciu Kolumba i jego ludzi. Książka ta porusza bardzo ważny temat i na prawdę warto ją przeczytać!
Każda pozycja z serii Czytam Sobie kończy się naklejkami i dyplomem, jak również w niektórych z nich są pytania i zadania dla uważnych czytelników. Świetne, aby dowiedzieć się ile dziecko zrozumiało z lektury.


----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: