Pidżamersi: Sowella i Błyskawica to nasze pierwsze książkowe spotkanie z tą bajką. Książeczka ta należy do serii Książeczki-bajeczki, w któ...

Sowella i Błyskawica - nasi pierwsi Pidżamersi

By | 22:53 Napisz komentarz
Pidżamersi: Sowella i Błyskawica to nasze pierwsze książkowe spotkanie z tą bajką. Książeczka ta należy do serii Książeczki-bajeczki, w której to serii ukazuje się całkiem sporo bajek znanych dzieciom z telewizji, w formie książek.


 O książeczce w filmie:


Sowella i Błyskawica to książeczka bajecznie kolorowa! Historia zaczyna się w momencie, kiedy w szkole wszystkie książki zostają zmienione w albumy Romea. Pidżamersi nie mogą tak tego zostawić, przywdziewają swe stroje i ruszają do akcji. Udaje im się namierzyć, jak Romeo wraz z robotem, przemienia lektury w osobiste albumy - gdy nie lubi czytać, ale za to lubi oglądać swoje zdjęcia. Niestety przez to, że Sowella zamiast użyć swoich sowich mocy, próbuje być swoją ulubioną bohaterką z komiksu, Pidżamersi ponoszą porażkę. Jedną, drugą... Czy Sowella wyciągnie z nich wnioski i uda im się powstrzymać Romea przed zniszczeniem wszystkich książek świata?


Książki o bohaterach z ulubionych dziecięcych bajek, to rewelacyjna sprawa w przypadku dzieci, które niekoniecznie chętnie czytają. Jest to taka trochę dodatkowa motywacja do lektury - w towarzystwie lubianych postaci. A książeczki za kilka złotych to świetny pomysł na drobny upominek dla malucha, do którego wpadamy z wizytą. Zamiast słodyczy - lepiej kupić mu książeczkę. Zdecydowanie lepiej :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: