Konikowo wydawnictwa Egmont (aktualne ceny - klik ) to niewielkich rozmiarów bardzo dynamiczna gra, w której ważne są spostrzegawczość i ref...

Konikowo - poznasz konie po ogonie?

By | 20:30 Napisz komentarz
Konikowo wydawnictwa Egmont (aktualne ceny - klik) to niewielkich rozmiarów bardzo dynamiczna gra, w której ważne są spostrzegawczość i refleks. Mamy tu konie we wszystkich kolorach i musimy znaleźć tego jedynego. Jak najszybciej. Aby go wygrać.


O grze w filmie:


W opakowaniu są kwadratowe kafelki i dwie kostki. Na kafelkach mamy koniki, ale nie tylko - są też egzemplarze ponumerowane od 1 do 5 z czymś, co przypomina nam medal bądź kotylion. Te kartoniki nazywają się flo. Celem gry jest oczywiście zebranie jak największej ilości kafelków, ale jak to osiągnąć?


Kiedy na stole rozłożone są już wszystkie kafelki, pierwszy gracz rzuca kośćmi. Załóżmy, że wypadły kolory biały i żółty. Wszyscy szukają konika, który ma dokładnie te kolory - biały i żółty. Kto pierwszy go wypatrzy, kładzie na nim rękę i zabiera go. I teraz kolej gracza, który wygrał konia - on rzuca kośćmi.


Prędzej czy później na kolory na kościach zaczną się powtarzać. Im mniej koni leży na środku, tym większe szanse że wypadną kolory, które już były. Wtedy zamiast złapać konia w wylosowanych kolorach, gracz łapie flo. Koniecznym jest, aby flo zbierać od tego z numerem 1, do piątki. Nie można w innej kolejności ich podnosić. Graczowi, który złapał flo, przysługuje również konik w kolorze wylosowanym przez kostki - jeżeli koń ten znajduje się w puli innego gracza, trzeba go dać posiadaczowi flo.


Rozgrywka kończy się w momencie, kiedy piąte flo zostanie podniesione ze stołu. Wygrywa osoba, która ma najwięcej kafelków - a w przypadku remisu osoba, która ma więcej flo.
Konikowo to świetna gra z prostymi zasadami, w której doskonalimy refleks, skupienie uwagi i musimy wykazać się spostrzegawczością. Przepiękne kolorowe konie mają w sobie dużo uroku i aż zachęcają do przyglądania się im w poszukiwaniu tego właściwego, wylosowanego przez kostki.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Jest bardzo dobrze wykonana - kafelki są grube i sztywne, mają zaokrąglone rogi, a niewielkich rozmiarów pudełko sprawia, że grę możemy zabrać ze sobą dokąd tylko chcemy.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: