Potwory do Szafy od Granna to gra dla dzieciaków już od trzeciego roku życia, na zasadach memory - czyli zapamiętywania, z którą my osobiśc...

Uciekać Potwory do szafy!

By | 23:14 Napisz komentarz
Potwory do Szafy od Granna to gra dla dzieciaków już od trzeciego roku życia, na zasadach memory - czyli zapamiętywania, z którą my osobiście bawimy się już od lat i nadal nie mamy dość. Potwory są świetne!


 O grze w filmie:


Aktualne ceny, czyli gdzie kupić najtaniej - KLIK.


Dzieci, które skończyły trzy latka spokojnie ogarną zasady gry. Mamy karty z potworami, mamy kartoniki z zabawkami. Każdy potwór boi się jakiejś zabawki i odkrycie tej zabawki sprawia, że ucieka on do szafy. Przed pójściem spać trzeba przegonić wszystkie potwory do szafy, więc trzeba się wykazać dobrym zapamiętywaniem - który kartonik to która zabawka, aby w przypadku nowego potwora szybko go przepędzić.


Potwory do Szafy to gra idealna na dobranoc. Po przepędzeniu wszystkich stworów, można bowiem spokojnie iść spać :) Grając, ćwiczymy pamięć i spostrzegawczość. Jeżeli masz trzylatka ale nie graliście jeszcze w memory, koniecznie musicie to zmienić. Zdziwisz się, jak doskonale potrafi taki malec zapamiętywać!


Grając z młodszym dzieckiem, możemy po prostu przepędzać potwory do szafy. Rozłożyć sobie cztery karty i po każdym przepędzonym odkrywać kolejną - albo użyć trzykafelkowego potwora, którego obraca się na drugą stronę po nieudanej odpowiedzi i gdy zmieni całkowicie kolor, dokłada się nową kartę. Jednak ta wersja wydłuża nam grę, co w przypadku trzylatków niekoniecznie jest wskazane :) Ale z trochę starszym dzieckiem, które memory ma już opanowane, zalecamy użycie stwora trzykafelkowego. Jest fajnym urozmaiceniem rozgrywki.


Na kafelkach, poza zabawkami które przeganiają potwory, są też skarpetka i postać pod prześcieradłem. I tu również polecamy te dwa kafelki wmieszać do pozostałych, gdy dziecko jest już trochę starsze. Przysparzają one bowiem trudności, drobnych ale zawsze to trudność :) Stwór spod prześcieradła sprawia, że odkrywamy nowego potwora. A skarpetka wprowadza nam mały bałagan - musimy zamienić kafelek z nią z jakimś innym na stole, bez zaglądania co tam jest.


Karty z potworami są niesamowicie zabawne! Jeżeli masz malca, który boi się wyimaginowanych nocnych strachów, to z tą grą z pewnością przestanie. Nie da się bać tych niecodziennych stworów :) No i po przegonieniu ich wszystkich do szafy, nikt nie zostanie w pokoju i nie będzie straszył zasypiającego malucha. Bo przecież wszystkie są zamknięte w grze.


Polecamy wszystkim dzieciakom przedszkolakom!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: