Księżniczka i smok to nowość, która dosłownie przed chwilą swą premierę miała na dvd. To baśniowa opowieść o siedmioletniej Basi, która w d...

Księżniczka i smok - Dzieciaki oglądają bajki

By | 22:12 Napisz komentarz
Księżniczka i smok to nowość, która dosłownie przed chwilą swą premierę miała na dvd. To baśniowa opowieść o siedmioletniej Basi, która w dniu swych urodzin odkryła, że jedna z książek ma magiczną moc. I można do wejść do jej świata...


Tak więc Basia w dniu swoich siódmych urodzin przekracza próg baśniowego świata książki. Już na wstępie trafia w małe tarapaty, z których ratuje ją Smokuś. Odtąd Basia i smok Smokuś stają się przyjaciółmi. Dziewczynka każdego wieczora wraca do baśniowej krainy i spotyka się z jej mieszkańcami.

Jednak głównym celem historii jest odnalezienie królowej - mamy Basi. Jest to wątek, który przewija się od początku do końca, przez całą bajkę w różnych momentach jest nawiązanie do tego. A to gdy król kolejny raz rozpacza w swojej komnacie po stracie żony (choć zniknęła lata temu, gdy Basia była maleńka), a to gdy Basia próbuje w zaczarowanym lusterku zobaczyć mamę. Szczerze mówiąc, nie do końca zrozumiałam co się z mamą Basi stało, gdzie zniknęła, gdzie była przez lata, co się z nią działo.

Księżniczka i smok to animacja pełna bajkowych kolorów, baśniowego klimatu, z czarnym charakterem, księżniczką, smokami i baśniowymi bohaterami. Pomijając niezbyt zrozumiały przeze mnie wątek zniknięcia królowej - myślę, że to całkiem fajna bajka. Bardzo szybko nam "przeleciała", co znaczy że wciągnęła w fabułę.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: