Opowieści o życzliwości: Kubuś i Przyjaciele wydawnictwa Egmont to nowa seria książek, w której bohaterowie okazują sobie dużo dobroci, życ...

Kubuś Puchatek: Opowieści o życzliwości

By | 20:30 Napisz komentarz
Opowieści o życzliwości: Kubuś i Przyjaciele wydawnictwa Egmont to nowa seria książek, w której bohaterowie okazują sobie dużo dobroci, życzliwości i wsparcia.


 O książkach w filmie:


Piękne, kolorowe wnętrza które w stu procentach odzwierciedlają Kubusia Puchatka - sprawiają dużo przyjemności i radości w trakcie czytania. Mam ogromny sentyment to Puchatka i kocham książki o nim i jego przyjaciołach. Uwielbiam oglądać te cudownie puchatkowe ilustracje.


W książce "Kubusiowa lekcja życzliwości" przeczytamy o tym, jak Kubuś wymyślił, że każdy z mieszkańców Stuwiekowego Lasu będzie dla innych życzliwy. Że będą sobie pomagać, będą dla siebie mili. A wszystko to po sytuacji, która przytrafiła się Kłapouchemu - kiedy nie mógł się uwolnić spod wielkiego kamienia i wszyscy przyjaciele ruszyli mu z pomocą.


Po lekturze książki przekonujemy się, że warto być dla siebie miłym, bo to sprawia radość nie tylko drugiej osobie, ale również nam samym.Kubuś i kaczątko to historia o małej kaczuszce, która przypadkiem zostaje w gnieździe podczas gdy mama kaczka wraz z pozostałymi kaczątkami, udała się na wodę. Kaczuszka zostaje znaleziona przez Kubusia i Prosiaczka, którzy się nią zaopiekowali.


Jesteśmy świadkami ich ogromnej troski o kaczuszkę, widzimy jak się nią opiekują, jak dbają o nią i próbują odnaleźć jej mamę. Trwa to jakiś czas, w którym kaczuszka poznaje wszystkich kubusiowych przyjaciół, którzy również są dla niej bardzo życzliwi.


Obie książki są piękne pod każdym względem. Mają bardzo mądrą i ważną treść. Miś o małym rozumku jest przecież w rzeczywistości bardzo mądrym misiem. I tą mądrością dzieli się z czytelnikami.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: