Nino Delfino od Ravensburger to gra planszowa w wersji mini, która ma również swój większy odpowiednik - lecz z tego co widzę, obecnie niedo...

Nino Delfino - nie dajcie się złapać foki!

By | 20:30 Napisz komentarz
Nino Delfino od Ravensburger to gra planszowa w wersji mini, która ma również swój większy odpowiednik - lecz z tego co widzę, obecnie niedostępny na rynku. Można znaleźć wersje duże używane. Na szczęście ta opcja którą mamy, jest nadal dostępna.


O grze, plus przykładowa rozgrywka - w filmie:


Aktualne ceny - KLIK.


W grze chodzi o to, że musimy przeprowadzić naszą fokę przez piaskowe kamienie, aż do łódki. Tam foka odkłada swoją piłkę i rozpoczyna wędrówkę od nowa, z drugą piłką. Kto pierwszy odłoży dwie piłeczki w swoim kolorze w łódce, ten wygrywa grę.


Ale nie jest tak łatwo, jak się może wydawać. Bo Nino Delfino utrudnia nam poruszanie się po kamieniach. Jeżeli bowiem na kostce wypadnie nam wizerunek delfina, po przesunięciu foki o odpowiednią ilość oczek musimy zakręcić delfinem. Gdy jedna z jego strzałek wskaże na pole, na którym stoi foka - musi się ona cofnąć do koła ratunkowego.


Gra ta towarzyszy nam głównie podczas wyjazdów, gdyż dzięki temu że nie jest duża, można ją z łatwością spakować do plecaka. Do rozegrania partyjki nie potrzeba dużo miejsca, co również jest na plus. Przeznaczona jest już dla czterolatków (ale Oli z nami gra, więc trzylatki też spokojnie ogarną), dla 2-4 graczy. Osobiście nie gramy w nią jakoś bardzo często, ale gdy już wyciągniemy z półki, to kilka partyjek rozegrać musimy. Dziewczyny lubią :)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: