Labirynt to gra mojego dzieciństwa. Uwielbiałam ją, była zdecydowanie w czołówce moich ulubionych gier, w które z siostrą grałyśmy. Jednak, ...

Labirynt Junior - Recenzja gry mojego dzieciństwa

By | 20:30 Napisz komentarz
Labirynt to gra mojego dzieciństwa. Uwielbiałam ją, była zdecydowanie w czołówce moich ulubionych gier, w które z siostrą grałyśmy. Jednak, jak większość gier z tamtych czasów, powędrowała w świat, gdy my dorosłyśmy. Kiedy na świecie była już Tin, pewnego razu przypomniało mi się że była taka gra. Nazywała się ona chyba Tajemnice Labiryntu wtedy. I zapragnęłam ją mieć. Jakaż była moja radość gdy zobaczyłam, że one są! I na dodatek w wersji junior. I dziś pokażę Ci o co chodzi w Labirynt Junior.


O grze w filmie:


Aktualne ceny gry - klik.


Labirynt to gra logiczna, w której trzeba ruszyć główką. Naszym celem jest dotarcie do przedmiotu, który został wylosowany i postawienie na nim swojego duszka. Nie można przechodzić przez mury, trzeba iść tylko ścieżką. W każdej swojej kolejce musimy jeden raz, tylko jeden raz przesunąć labirynt. W filmie pokazałam jak to działa, zachęcam więc do obejrzenia :) Wygrywa osoba, która będzie mieć najwięcej żetonów.


Labirynt Junior to rewelacyjna gra i bardzo, bardzo ją polecam! Oczywiście nie możemy sobie tworzyć drogi, przed przystąpieniem do gry wszystkie kafelki odwracamy i mieszamy, a później losowo układamy na planszy absolutnie nie tworząc ścieżek z przejściem. Im trudniej, tym lepiej :) Duszek nie zawsze dotrze do wylosowanego przedmiotu, wtedy on przechodzi do kolejnego gracza i musi on spróbować na nim stanąć swoim duszkiem.


Labirynt Junior od Ravensburger jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-8 lat. Tak sugeruje pudełko i myślę, że to odpowiedni wiek: Tin rocznikowo ma 8 lat i mam wrażenie, że jest już dla niej trochę za łatwo w to grać. Zbyt szybko jej to idzie :) Dlatego kupimy na dniach wersję zwykłą gry Labirynt i zobaczymy jak nam pójdzie rozgrywka. Będzie bez wątpienia emocjonująco!


Pod względem jakości wykonania - jest rewelacyjnie. Kartonowe elementy są grube, sztywne i nie sposób ich zniszczyć. Oczywiście mówimy tu o standardowej zabawie, bez wandalizmu ;) Bo jeśli celowo będziemy chcieli zrobić grze krzywdę, to pewnie zrobimy.


Daj znać, jeśli też znasz labirynt ze swojego dzieciństwa! :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: