Seria gier Dobble rozrasta się o kolejne tytuły! I to nie tylko jak dotychczas o nowe odsłony tej klasycznej, kultowej gry - ale także o ca...

Dobble Connect i Dobble Asterix - Recenzja gier

By | 19:00 Napisz komentarz
Seria gier Dobble rozrasta się o kolejne tytuły! I to nie tylko jak dotychczas o nowe odsłony tej klasycznej, kultowej gry - ale także o całkiem nową karciankę, w której będziemy współpracować w zespołach i łączyć symbole.

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble

Jak grać w grę Dobble? A w Dobble Connect? Zobacz film:

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Connect

Dobble Connect to gra przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia, dla co najmniej dwóch do aż ośmiu osób. W zależności od ilości graczy, każdy gra indywidualnie albo tworzymy zespoły. Naszym celem jest ułożyć rząd czterech kart w naszym kolorze, by wygrać rundę.

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Connect

Przed rozpoczęciem losujemy kafelek startowy i kładziemy go na środku. To od niego zaczynamy dokładanie kolejnych kart. Szukamy wspólnego symbolu i łączymy ze sobą karty, tak długo aż któraś drużyna ułoży rząd czterech. W tej wersji Dobble wskazane jest przeszkadzać przeciwnikom i utrudniać im układanie! :)

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Connect

Drużyna której uda się ułożyć linię czterech kart, zabiera kafelek startowy jako punkt i zaczynamy kolejną rundę. Dobble Connect to zupełnie nowe wrażenia z rozgrywki! Czegoś takiego w standardowym Dobble jeszcze nie było.

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Connect

Dobble Asterix to natomiast całkiem standardowa wersja gry, z szatą graficzną z bajki Asterix właśnie. Znajdziemy tu symbole kojarzące się z bohaterami czy też fabułą bajki. Gramy identycznie jak w każdą inną puszeczkową wersję Dobble, czyli szukamy wspólnego symbolu i w zależności od rodzaju gry, pozbywamy się kart z ręki lub je zbieramy.

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Asterix

Bardzo podoba mi się ta wersja, być może dlatego że Asterix i Obelix to bajka mojego dzieciństwa :) Z przyjemnością zasiadłam więc do tej przepięknej gry.

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Asterix

Ogromnym plusem Dobble jest niewielka, metalowa puszka, którą można wrzucić w plecak, w walizkę i zabrać ze sobą wszędzie. A jeśli potrzebujecie bardziej wytrzymałej wersji - sprawdźcie DOBBLE WODOODPORNE.

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Asterix

DZIECIAKI TESTSUJĄ Dobble Asterix

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: