Nie grałam nigdy wcześniej w żadną z gier z serii Azul. Nie wiedziałam czego się spodziewać. Widziałam, że te gry są kultowymi planszówkami....

Azul: Letni Pawilon. Recenzja gry

By | 08:00 Napisz komentarz
Nie grałam nigdy wcześniej w żadną z gier z serii Azul. Nie wiedziałam czego się spodziewać. Widziałam, że te gry są kultowymi planszówkami. Po kilku rozgrywkach w Azul: Letni Pawilon muszę stwierdzić, że doskonale rozumiem ich popularność. To genialna gra planszowa!

Azul: Letni Pawilon

Recenzja gry Azul na YouTube:Azul: Letni Pawilon

Azul: Letni Pawilon to przepiękna gra z doskonałej jakości komponentami. Naszym celem jest układanie z kolorowych płytek - gwiazd na naszej planszy. Za dokładanie kolejnych elementów zdobywamy punkty. Płytki będziemy pobierać z warsztatów, lub też z magazynu jeżeli znajdziemy się w uprzywilejowanej sytuacji.

Azul: Letni Pawilon

Płytki do warsztatów i magazynu zawsze dokładamy losowo z woreczka. Wykorzystane do tworzenia kombinacji płytki, których nie możemy położyć na planszy - odrzucamy do wieży. Przesuwamy nasz pionek po planszy punktacji (choć na początku więcej go cofamy, ale z czasem się rozkręcimy w tych punktach :)), zwracamy cały czas uwagę na kolor, który w danej rundzie jest dżokerem i próbujemy ułożyć gwiazdy. Wszystko po to, by zdobyć jak najwięcej punktów i wygrać.

Azul: Letni Pawilon

Żadne słowa nie są w stanie opisać zasad gdy tak dobrze, jak pokaże to film - dlatego zapraszam na mój kanał YouTube, znajduje się tam videorecenzja Azula (na górze wpisu jest przekierowanie).

Azul: Letni Pawilon

To będzie zdecydowanie jeden z naszych planszówkowych hitów tego lata! Azul: Letni Pawilon ma wspaniały klimat, jest bardzo kolorową grą i niebywale wciągającą. Ma w sobie coś uzależniającego, co nie pozwala odłożyć jej tak prędko i po rozegraniu całej tury, odczuwa się chęć na więcej.. :)

Azul: Letni Pawilon

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi,

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: