Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z grą, w której trzeba dmuchać. April, April to cztery pory roku i kolorowe kuleczki, które za pomo...

April, April. Recenzja gry

By | 19:30 Napisz komentarz
Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z grą, w której trzeba dmuchać. April, April to cztery pory roku i kolorowe kuleczki, które za pomocą dmuchnięcia musimy dopasować do odpowiedniego drzewa. Brzmi banalnie, ale wcale takie nie jest! :)

April, April

Jak grać w grę, pokazuję w recenzji na YouTube:
April, April

April, April to gra kooperacyjna, przeznaczona dla grupy wiekowej 5+ i można w nią grać zarówno samodzielnie, jak i w kilka osób. Przed rozpoczęciem rozkładamy potasowane krążki na stole tak, by nie widzieć co się na nich znajduje. Każdy gracz będzie odwracał jeden z żetonów i dmuchał w tę porę roku, jaka mu się ujawniła. Jeśli nie ma takiej możliwości, bo dane drzewo jest puste albo są tam tylko kulki do niego pasujące, może sobie wybrać w którą przestrzeń na planszy chce dmuchnąć.

April, April

Naszym celem jest umieścić kolorowe kulki w odpowiednich przegródkach na planszy - białe w zimowym drzewie, różowe w wiośnie, żółte w lecie, a czerwone w jesieni. W zależności od stopnia zaawansowania, możemy zagrać dwoma kulkami z każdego koloru, albo aż czterema (ten poziom jest dla prawdziwych wyjadaczy). Ale uwaga! Na żetonach ukrył się psotny duszek, który może z nami wygrać - jeżeli odkryte zostaną cztery żetony z wizerunkiem duszka, niestety przegrywamy grę. Wygranymi zostajemy, gdy uda nam się umieścić kulki w odpowiednich miejscach zanim na stole pojawią się cztery duszki.

Przed rozpoczęciem gry proponuję szczególnie dzieciom, by poćwiczyły dmuchanie w kulki. Bo to nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać - trzeba zrobić to w miarę delikatnie, ale na tyle silnie żeby kulki przeskoczyły do kolejnej przegródki. Ale jeśli zdarzy się że wydmuchany je poza planszę albo przeskoczą o więcej niż jedno okienko, musimy je cofnąć na swoje miejsce.

April, April to gra o genialnej mechanice. Myślę, że będzie również wspaniałą pomocą logopedyczną - szczególnie że ma wariant jednoosobowy i dziecko może po prostu samodzielnie próbować dmuchać w przestrzenie i umieszczać kulki w odpowiednich miejscach.

April, April

---
Recenzja w ramach współpracy z Piatnik.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: