Ptaki i Hotel to dwie niewielkie gry łamigłówki, w których będziemy umieszczać przyjazne potworki na piętrach hotelu i ptaki na magicznym ...

Ptaki i Hotel. Łamigłówki od Muduko - recenzja

By | 08:00 Napisz komentarz
Ptaki i Hotel to dwie niewielkie gry łamigłówki, w których będziemy umieszczać przyjazne potworki na piętrach hotelu i ptaki na magicznym drucie. Każdy zestaw to 60 zadań przeznaczonych dla grupy wiekowej 7+ i są one o różnym stopniu trudności.

Łamigłówka Ptaki

Filmowa recenzja łamigłówek:


SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Łamigłówka Ptaki

W grze Ptaki naszym celem jest usadzenie kolorowych ptaków na drucie (na brzegu pudełka) w odpowiedniej kolejności, stosując się do zasad na danej karcie. Zielony nie chce siedzieć obok żółtego, a czerwony musi być przy niebieskim. Żółty jest po lewej stronie różowego, a fioletowy nie siedzi skrajnie. Właśnie tego typu instrukcje otrzymujemy od gry przy zadaniach. 60 łamigłówek to dla was za mało? Wydawnictwo przygotowało bonusowe!

Łamigłówka Ptaki

Gra jest bardzo przyjemna dla oka, ma przepiękną grafikę. Jak pokręcicie trochę pudełkiem to zauważycie, że z różnych stron jest miejsce na różną ilość ptaków i tak, w najłatwiejszych zagadkach gdy sadzamy trzy - obracamy pudełko tak, by trzy kreseczki na drucie zwrócone były w naszą stronę. Te pierwsze zagadki są banalnie proste, myślę że spokojnie nawet młodsze dzieci niż siedmioletnie sobie z nimi poradzą. Przy najtrudniejszych ja miałam czasem nie lada problem :) Genialna sprawa z tym bardzo zróżnicowanym poziomem trudności!

Łamigłówka Ptaki

Na odwrocie każdej karty jest rozwiązanie łamigłówki. Jak widzicie na poniższym zdjęciu, ich poziom trudności o którym świadczy ilość używanych ptaków i okienek z regułami których musimy się stosować, jest bardzo różny.

Łamigłówka Ptaki

Łamigłówka Ptaki

Hotel to gra bliźniaczo podobna, ale jednak inna. Nie będziemy sadzać potworków na opakowaniu, a umieszczać je we wnętrzu pudełka na jednym z czterech poziomów hotelu. Tu również mamy bardzo zróżnicowany poziom trudności, a te najprostsze zadania z powodzeniem sprawdzą się też u dzieci młodszych niż 7 lat, za to przy trudnych wy rodzice też pogłówkujecie :) Potworki są bardzo wesołe, kolorowe i tak jak ptaki, dają nam małe podpowiedzi co do miejsca ich położenia.

Łamigłówka Hotel

W instrukcji opisane są wszystkie symbole, które znajdziemy na kartach, zarówno w grze Hotel jak i Ptaki. Jeśli obejrzeliście film to widzieliście, że nie zapamiętałam dobrze jednego symbolu i przez to nie ułożyłam poprawnie zagadki, dlatego zawsze warto sprawdzać. Tu również na odwrocie kart znajdziemy rozwiązania.

Łamigłówka Hotel

Ptaki i Hotel to niedrogie zestawy łamigłówek, które bardzo nas wciągnęły. Dzięki niewielkim opakowaniom są idealne do zabrania ich w podróż - nasze zestawy już są w szafie w przyczepie campingowej i będą nam umilać wakacyjne wieczory na campingach!

Łamigłówka Hotel

Łamigłówka Hotel

Łamigłówka Hotel

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. 

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: