Co w puszczy piszczy? Czy usłyszymy tam lisy, sowy i jelenie? Czy może miauczenie i chrumczenie? :) Z tą niezwykłą, czarującą grą rodzinną ...

Co w puszczy piszczy? Recenzja gry planszowej

By | 18:00 Napisz komentarz
Co w puszczy piszczy? Czy usłyszymy tam lisy, sowy i jelenie? Czy może miauczenie i chrumczenie? :) Z tą niezwykłą, czarującą grą rodzinną wszystko jest możliwe.

Co w puszczy piszczy?

Recenzja gry Co w puszczy piszczy na YouTube:


SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Co w puszczy piszczy?

Gra przeznaczona jest dla dwuosobowych drużyn - zagracie w nią więc w cztery albo w sześć osób, ale w instrukcji jest też opisana uproszczona wersja dwuosobowa (opowiadam o wszystkich opcjach w filmie). Naszym celem jest zdobycie trzech kart, a zdobywać je będziemy układając poprawnie sekwencję zwierząt, symboli albo kolorów

Każda drużyna składa się z osoby układającej kafelki i z gracza, który za pomocą jednego dźwięku będzie naprowadzać swojego partnera na poprawny układ. Dźwięk, jaki obowiązuje w danej rundzie losujemy ze stosu kart dźwiękowych. I tak, możemy na przykład miauczeć. A będziemy to robić gdy gracz z naszej drużyny wskaże palcami dwa wybrane przez siebie żetony. Obowiązuje jednak przy tym zasada:
- pojedynczy dźwięk (na przykład MIAU) oznacza, że gracz ma wskazać inne kafelki
- podwójny dźwięk (MIAU MIAU) to informacja, że osoba ma zamienić dwa wskazane kafelki miejscami
- potrójne MIAU MIAU MIAU informuje osobę z drużyny że poprawnie ułożyła wszystkie żetony. Teraz musi ona szybko dotknąć ręką kolorowy liść leżący na środku stołu i następuje sprawdzenie układu z kartą. Jeżeli wszystko się zgadza, drużyna wygrywa daną kartę celu i przechodzimy do rundy numer dwa.

W tym miejscu jak zawsze gorąco zachęcam do obejrzenia filmu, który przygotowałam dla was - tam najłatwiej pokazać jak grać w grę, jest też przykładowa rozgrywka oczywiście :)

Co w puszczy piszczy?

Co w puszczy piszczy? uczy współpracy, uważnego słuchania osoby ze swojej drużyny (bowiem wszystkie drużyny grają w tym samym czasie i używają w danej rundzie tego samego dźwięku, więc trzeba się nieźle skupić na swoim partnerze), liczy się w niej szybkość i spostrzegawczość. Dostarcza ogromu emocji i jest po prostu przepiękna. Te grafiki na kartach i kafelkach zachwycają!

Co w puszczy piszczy?

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem FoxGames.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: