Wspominałam o tym chyba już wielokrotnie, że nie mam talentu plastycznego. Nie potrafię rysować, jest to dla mnie niewyobrażalnie trudne. Ta...

Rysuj jak artysta i Sztuka rysowania dla dzieci

By | 14:30 Napisz komentarz
Wspominałam o tym chyba już wielokrotnie, że nie mam talentu plastycznego. Nie potrafię rysować, jest to dla mnie niewyobrażalnie trudne. Takie książki przychodzą mi z pomocą, bo mimo że moje prace nie wyglądają jak z obrazka, to jednak trochę bardziej zbliżają się do oryginałów niż gdy rysuję bez instrukcji.. :) 

TU PORÓWNASZ CENY SZTUKI RYSOWANIA100 realistycznych wizerunków zwierząt to książka pełna inspiracji. Nie jest łatwa, wydaje mi się że lepiej poradzą sobie z nią ci, którym rysowanie nie sprawia trudności - moja nastolatka radzi sobie doskonale z odtwarzaniem konia, żółwia, królika czy koali. Ale ona potrafi i bardzo lubi rysować, więc dla osób które też to lubią - będzie to wspaniały prezent!


Książka jest podzielona na rozdziały - popularne zwierzęta domowe, inne zwierzęta domowe, dzikie zwierzęta, ptaki, gady z płazami i głowonogami, a na końcu części ciała i detale.


Druga publikacja - Sztuka rysowania dla dzieci krok po kroku przeprowadzi młodych adeptów przez bryły, kreski, proporcje. Będziemy mazać, kreskować, a nawet stworzymy inwazję z kosmosu! Książka w humorystyczny sposób wprowadza dzieci w świat rysunku. Jest pełna instrukcji krok po kroku i miejsca, w którym możemy przeprowadzać treningi. Nie musicie więc mieć nawet kartek!


Komu mogłabym polecić książki? Sztukę rysowania dla dzieci początkującym artystom, którzy chcieliby się od podstaw nauczyć rysunku. 100 realistycznych wizerunków zwierząt to pozycja dla bardziej zaawansowanych rysowników, którzy podstawy mają dawno za sobą a tworzenie ołówkiem po kartce nie przysparza im problemów.


Obie książki są przepiękne! Warto zwrócić na nie uwagę.


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Publicat.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: