Memory to klasyka wśród gier zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. To jeden z pierwszych gatunków, po jakie się sięga gdy zostaje się rodzicem,...

Memory Ptaki Polski - Recenzja

By | 09:00 Napisz komentarz
Memory to klasyka wśród gier zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. To jeden z pierwszych gatunków, po jakie się sięga gdy zostaje się rodzicem, prawda? Wersji tej gry jest ogrom, a ja dziś opowiem wam trochę o jednej z piękniejszych, jakie powstały. Memory Ptaki Polski od wydawnictwa RM.

Recenzja filmowa:


W zestawie mamy 48 kartoników, czyli 24 pary ptaków. Przepiękne nadruki na kartonikach sprawiają, że Memory ma ogromny walor edukacyjny! Przy okazji gry poznajemy ptaki żyjące w naszym pięknym kraju - ze starszymi dziećmi możemy bawić się tak, że po odkryciu karty próbujemy nazwać ptaka. Opakowanie podpowie nam, który jak się nazywa, a z czasem spróbujmy robić to z pamięci.


Kartoniki są całkiem grube, myślę że gra świetnie się sprawdzi również u najmłodszych graczy, jeżeli odrobinę odchudzimy ilość ptaków - a wraz z dorastaniem małego gracza, możemy dokładać ich ilość, aż do momentu gdy na stole znajdą się wszystkie.


Zasady grania w Memory są bardzo proste: odkrywamy dwa kartoniki i próbujemy zapamiętać, co się tam znajduje - by wrócić do nich gdy znajdziemy ich pary. Osoba, która zbierze najwięcej par, wygrywa!


Niezwykle proste zasady, przepiękne zdjęcia ptaków i duża ilość kartoników (co wpływa na poziom trudności) - to charakterystyczne punkty dla gry Memory Ptaki Polski. No i walor edukacyjny, dzięki któremu świetnie się bawimy i przy okazji uczymy - to wszystko tworzy świetną wersję tej klasycznej gry.


----
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu RM.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: