Enola i niezwykłe zwierzęta to pierwszy, zbiorczy tom - dwa oryginalne tomy się w nim znalazły: opowieść o gargulcu i jednorożcach. Kiedy z...

Enola i niezwykłe zwierzęta: Pierwszy tom nowej serii

By | 18:30 Napisz komentarz
Enola i niezwykłe zwierzęta to pierwszy, zbiorczy tom - dwa oryginalne tomy się w nim znalazły: opowieść o gargulcu i jednorożcach. Kiedy zaczynałyśmy czytać komiks, nie spodziewałyśmy się, że tak to się rozwinie! :)

Videorecenzja komiksu:


Pewien gargulec z dachu kościoła, ciągle oblewa ludzi wodą. Na nic zdaje się obracanie go w drugą stronę, on wciąż wraca na swoją pozycję i chlusta strumieniem w przechodzących ludzi. Poirytowany ksiądz, który go zamówił, chce się go pozbyć - ale dzwonnik namawia go, żeby zamówić wizytę Enoli. Enola jest weterynarką i specjalizuje się w niezwykłych, magicznych stworzeniach.


Dziewczynka bada gargulca i niestety nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, co mu dolega. Próbują z przestawianiem go, lecz on wciąż się odwraca i oblewa wszystko dookoła strumieniem wody. Małe śledztwo wykaże, o co chodzi gargulcowi i jak można mu pomóc.


Druga historia to opowieść o jednorożcach, które atakują ludzi - ale nie bez powodu. Enola wyruszy do lasu odnaleźć je, by im pomóc.


To przygodowy komiks z nutką magii (za sprawą magicznych stworzeń). Bardzo przypadł moim czytelniczkom do gustu i nie mogą się doczekać kolejnej części!


----
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Egmont.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: