Akademia Mądrego Dziecka to jak już pewnie dobrze wiecie, jedna z naszych ulubionych książkowych serii. Ostatnio wydawnictwo Harper Kids wyd...

Dlaczego jemy rośliny? i Wielka misja małej sondy - Dwie fantastyczne książki

By | 09:00 Napisz komentarz
Akademia Mądrego Dziecka to jak już pewnie dobrze wiecie, jedna z naszych ulubionych książkowych serii. Ostatnio wydawnictwo Harper Kids wydało w niej dwie nowości: Wielka misja małej sondy i Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż.

Recenzja filmowa:


Wielka misja małej sondy to opowieść o 13-letniej podróży New Horizons, której celem było dotarcie do Plutona i zrobienie mu zdjęć. Sonda wywiązała się z zadania w stu procentach, a po opuszczeniu planety, która jednak planetą nie jest - zrobiła jeszcze zdjęcia mini-świata Arrokoth.


Śledzimy podróż sondy od momentu wystrzelenia jej w przestrzeń kosmiczną, do chwili gdy opuszcza Układ Słoneczny daleko za Plutonem. Zobaczymy zdjęcia, które wykonała - można się nimi zachwycić!


Sonda wzbudza emocje, bowiem nie jest tylko kawałkiem blaszanego urządzenia, a prawdziwą bohaterką tej historii - widzimy jej odczucia za sprawą fantastycznych ilustracji. Zobaczymy nawet, jak sobie śpi po drodze. I jak wielki Jowisz nadał jej niesamowitej prędkości!


Ta książka to must have dla każdego miłośnika kosmicznych tematów. Wspaniała, pełna ciekawych informacji lektura, od której nie mogłyśmy się oderwać.


A zastanawialiście się kiedyś, Dlaczego jemy rośliny? Jak to się stało, że akurat te a nie inne trafiły na nasz stół? W jaki sposób zostały udomowione i czy modyfikacje genetyczne są bezpieczne? Ta książka rozwiewa wszystkie wątpliwości i odpowiada na te, oraz dużo więcej pytań dotyczących jadalnych roślin.


Komiksowe ilustracje nadają jej charakteru i podkreślają humorystyczny, zabawny tekst. Ale niech was to nie zmyli, bo to książka pełna wartościowych informacji i ciekawostek na temat jedzenia roślin. Ich historia, podział na rodziny, a także wiele więcej - świetna pozycja dla małych i dużych!
----
Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: