Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc to trzecia książka z serii Książki Otulone Nocą wydawnictwa Wilga, która zachwyca ilustracjami, zainteresu...

Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc. Recenzja książki

By | 09:00 Napisz komentarz
Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc to trzecia książka z serii Książki Otulone Nocą wydawnictwa Wilga, która zachwyca ilustracjami, zainteresuje ciekawostkami i jest idealna na wieczorne czytanie - za sprawą świecących w ciemności stron.

Recenzja książki:O czym jest książka?


Akcja każdej książki z tej serii dzieje się nocą. Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc to opowieść o motylku zachwyconym spektaklem, który dzięki zachodzącemu słońcu rozgrywa się na łące, nie zauważa że powinien już iść spać. Zapada zmrok, na dodatek Rusałka Pawik zostaje zepchnięta przez podmuch wiatru w stronę lasu i wpada wprost w pajęczą sieć.


Pająk chce zjeść motyla, ale nie udaje mu się to. Na ratunek Rusałce przychodzi ćma. Staje się ona przewodnikiem motyla po nocnym świecie. Spotykają zwierzęta, które aktywne są nocą, również nietoperze - gustujące w motylach! Czy uda im się uniknąć zagrożenia i bezpiecznie dotrzeć na łąkę..?


Mnóstwo ciekawostek.


Książka pełna jest ciekawostek na temat nocnego życia w lesie i na łące, na temat zwierząt których spotkamy w jej wnętrzu. Przepięknie zilustrowana i niezwykle interesująca - zachwyca!


Znajdziemy tutaj fantastyczne, świecące w ciemności strony - które po naświetleniu pod lampą oczarują nas.


To trzecia książka z serii Otulone nocą (o poprzednich dwóch pisałam TUTAJ i TU) - a każdą z nich zdecydowanie warto znać. To ciekawe, piękne, idealne do wieczornego czytania lektury dla dzieci w każdym wieku.----
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Wilga.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: