Pan Borsuk i Pani Lisica w trzecim tomie ich niesamowitej historii! Być może nie pamiętacie, jak Lisica wprowadziła się do Borsuka w pierws...

Pan Borsuk i Pani Lisica: Ale załoga! Recenzja komiksu

By | 09:00 Napisz komentarz
Pan Borsuk i Pani Lisica w trzecim tomie ich niesamowitej historii! Być może nie pamiętacie, jak Lisica wprowadziła się do Borsuka w pierwszym tomie (tutaj o nim pisałam). Stworzyli rodzinę, a trzy małe borsuki i jedna mała lisiczka, stali się rodzeństwem.

Recenzja książki:


O czym jest ta seria?

Te książki dla dzieci poruszają kwestię problemów, z którymi zmierzyć się mogą dzieci lub ich przyjaciele. Szczególnie, gdy z dwóch małych rodzin, powstaje jedna, wspólna, gdzie dzieci są już dość duże i muszą się poznać, znaleźć wspólny język. Drugi tom serii jest przede wszystkim o rozterkach małej lisiczki, która zamieszkała wraz z mamą w borsuczej norce (tutaj o nim pisałam). Tom trzeci to opowieść o porozumieniu. Niestety, nie zawsze to łatwo przychodzi.


Recenzja książki

Szperaczek z Różą nie potrafią się dogadać. Ciągle się kłócą i żaden nie potrafią znaleźć kompromisu. Szperaczek jest zły, że Lisiczka zabrała mu brata, a teraz nawet kolegów. Takie odnosi wrażenie.
Kiedy dzieci postanawiają zorganizować spływ i zbudować łódkę - ich upór doprowadza do tego, że każdy buduje sam, co nie skończy się zbyt dobrze.


Komik ma piękne, stonowane ilustracje. Wydarzenia dzieją się jesienią i to widać od pierwszej strony, gdy dzieci skaczą na górę z liści. Książki z tej serii kończą się morałem - i tutaj również takowy wyciągniemy z historii.----
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: