Seria Akademia Mądrego Dziecka , którą z pewnością doskonale kojarzycie, wzbogaciła się niedawno o całkiem nową podserię książek dla najmłod...

Akademia Mądrego Dziecka: Poznajemy świat. Kolory

By | 09:00 Napisz komentarz
Seria Akademia Mądrego Dziecka, którą z pewnością doskonale kojarzycie, wzbogaciła się niedawno o całkiem nową podserię książek dla najmłodszych dzieci - Poznaję Świat. Są to książki z elementami do układania, a w nasze ręce wpadła lektura o Kolorach i to jej poświęcimy dzisiejszy wpis.

Recenzja książki:


Co znajdziemy w środku?


Zestaw zamykany jest na magnes, a w jego skład wchodzi przymocowana książka dla dzieci, oraz dwanaście kolorowych elementów odpowiadających temu, co znajduje się na kartach książki. Książeczka ma grube, sztywne strony i pełna jest nasyconych barw.


Dlaczego warto znać książki z serii Akademia Mądrego Dziecka?


Są to wspaniałe i wartościowe lektury dla najmłodszych dzieci, które wchodzą w czytelniczy świat. Dzięki sztywnym stronom książeczki nie uszkodzą się przy wspólnym przeglądaniu, a poszczególne serie mają różne atrakcyjne dla maluchów elementy, które potrafią zaciekawić i przeczytać treść.

Drugą nową serią Akademii Mądrego Dziecka jest Poznaję dotykiem - o dwóch nowościach pisałam TUTAJ.


Ale wracając do Kolorów, książka jest solidnie wykonana, a elementy układanki sztywne - jednak odrobinę ciężko umieszcza się je w ich miejscach. Trzeba czasem mocno wcisnąć, a co za tym idzie - z wyciągnięciem też może być lekki problem. Więcej o tym opowiadam w filmie.


Książka o kolorach - warto?


Czy warto książki z tej serii kupić, zapytasz? Myślę, że tak. Bo to nie tylko wspólne czytanie, ale też rozwijanie sprawności manualnych dzieci, koordynacji, małej motoryki. Dzieci kochają kolorowe książeczki, a Poznajemy świat to bardzo barwna seria z pięknymi ilustracjami.

----
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: