BrainBox to zestawy edukacyjne, które są wspaniałym ćwiczeniem dla mózgu. Dziś opowiem wam o wersji dla przedszkolaków - będą wspaniałe w e...

BrainBox - Poznaję zwierzęta i Poznaję liczby

By | 09:00 Napisz komentarz
BrainBox to zestawy edukacyjne, które są wspaniałym ćwiczeniem dla mózgu. Dziś opowiem wam o wersji dla przedszkolaków - będą wspaniałe w edukacji domowej, ale nie tylko.

Recenzja:


Co to są BrainBox?

To zestawy z dwustronnymi kartami, których w każdym pudełku jest aż 24. Warto wspomnieć, że pudełka mają magnetyczne zamknięcie, dzięki czemu nie otworzą się nam samoistnie - można je zabrać w podróż ze świadomością, że nic się nie rozsypie.


Zasady gry:


Dziecko przygląda się uważnie karcie. Sprawdza, kto lub co jest na niej widoczne, w zależności od rodzaju zestawu - stara się zapamiętać nazwę, literę, ilość, lub kolor. Następnie odwraca kartę na drugą stronę i odpowiada na pytania. W zestawie Poznaję zwierzęta pytania dotyczą zwierząt - druga strona kart skrywa ich fragmenty, które trzeba dopasować do odpowiedniego zwierzęcia i je nazwać.


Zestaw Poznaję liczby to liczenie tego, co znajduje się na kartach i zapamiętywanie ilości, ale też zapamiętywanie numerków na poszczególnych rzeczach, na przykład na balonach czy samochodach. Po odwróceniu karty, trzeba odpowiedzieć ile czego było, lub jaka cyfra widniała na danej rzeczy.W każdym zestawie są dwie karty, które zdradzają nam zawartość innych BrainBoxów - bawimy się nimi tak samo, jak całym zestawem.


BrainBox to Wspaniała edukacja poprzez zabawę. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń, możemy dać dziecku wszystkie karty naraz, a możemy stopniowo, po kilka. Grać może jeden maluch, a może współpracować ze sobą dwóch czy trzech. BrainBox to nieograniczone możliwości zabawy!

----
Za egzemplarze do recenzji dziękujemy wydawnictwu Rebel.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: