Minecraft: Tryb czytania to nowa seria wydawnictwa Harper Kids, skierowana do małych czytelników - zarówno do samodzielnego czytania, jak i...

Minecraft: Tryb czytania

By | 18:00 Napisz komentarz
Minecraft: Tryb czytania to nowa seria wydawnictwa Harper Kids, skierowana do małych czytelników - zarówno do samodzielnego czytania, jak i wspólnej lektury. Książki charakteryzują się dużą czcionką i pięknym, kolorowym wnętrzem.

Recenzja filmowa:


Dużym atutem serii Tryb Czytania jest cena - zapłacimy kilkanaście złotych za wspaniałe przygody osadzone w świecie Minecraft. Wnętrza książek są bajecznie kolorowe, a ilustracje idealnie oddają świat znany nam z gry. Duża, wyraźna czcionka ułatwia początkującym czytelnikom samodzielną lekturę.


Na wstępie mamy informacje dotyczące serii, a także pytania - by sprawdzić na ile dzieci rozumieją przeczytany tekst, oraz zagadnienia do odnalezienia w treści.


Moby w świecie podstawowym to opowieść o dwójce przyjaciół, którzy wybrali się na poszukiwanie zwierzaczka dla Emmy. Birch ze swoim oswojonym wilkiem Chapsem się nie rozstaje, więc i w tej wyprawie wzięli udział razem. Przyjaciele przemierzają bezkres świata Minecraft spotykając na swojej drodze kolejne pasywne moby, które można by oswoić. Nie unikną przygód - jak na przykład atak przez zezłoszczone pszczoły, które Birch chciał zabrać dla przyjaciółki.


Górskie wyzwanie to wyprawa na najwyższy szczyt świata Minecraft, by sprawdzić, co takiego z niego widać. Birch i Emmy najpierw jednak muszą wyprodukować sobie narzędzia, bez których nie podołają wspinaczce.
To piękna, przygodowa seria dla młodszych i starszych miłośników gry Minecraft.


-----
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: