Dragomino od Foxgames to gra dla całej rodziny (dla dzieci od 5 roku życia), w której zostajemy łowcami smoków1 Odkrywając nowe obszary, sz...

Dragomino - Domino ze smokami? Najlepsza smocza gra!

By | 09:00 Napisz komentarz
Dragomino od Foxgames to gra dla całej rodziny (dla dzieci od 5 roku życia), w której zostajemy łowcami smoków1 Odkrywając nowe obszary, szukamy smoczątek w jajach, czasami trafiając na puste skorupki. Zdobywamy punkty, albo smoczą mamę. To dynamiczna, rodzinna gra w klimacie smoczego świata.
Zapraszam na recenzję!

Recenzja gry:


Co się kryje w pudełku?

W opakowaniu znajdziemy bardzo grube płytki terenów, żetony jaj w różnych kolorach i drewnianą smoczą mamę. Gra jest doskonale wykonana i ma bardzo proste do wytłumaczenia zasady, a zarazem przynosi ogrom radości z rozgrywki i eksplorowania smoczego świata.


Jak grać w grę?


Na środku stołu rozkładamy żetony z jajami, grupując je kolorami (każdy kolor to inny obszar). Pomieszane płytki terenów zakryte wkładamy z powrotem do pudełka i stamtąd będziemy wyciągać po cztery i kłaść odkryte tak, by wszyscy je widzieli. Smoczą mamę dostaje najmłodszy gracz i to on rozpoczyna tę rundę.


Każdy z graczy bierze też jeden startowy element - różnią się one kolorem flagi.


Zaczynając od gracza, który ma smoczą mamę, po kolei bierzemy jeden z wyłożonych na środku obszarów i dołączamy go do swojego, rozbudowując tym samym nasz świat i odkrywając w nim jaja. Płytki dokładamy na zasadzie domina - jeżeli uda nam się połączyć dwa takie same obszary, bierzemy ze środka jajo pochodzące z tego regionu i odkryte kładziemy na styku dwóch obszarów. Może się okazać, że w jednym ruchu będziemy mogli odkryć więcej jaj - zabieramy je wtedy i od razu odkrywamy na odpowiednie obszary naszego świata.


Jeżeli nie uda nam się dołożyć pasującej płytki i nie będziemy mieć dwóch tych samych obszarów obok siebie, nic się nie dzieje - gramy dalej. Jeśli nabędziemy prawo do zabrania jaja, sprawdzamy co tam jest - za każdego małego smoka na koniec gry zdobywamy jeden punkt. A pusta skorupka oznacza, że możemy zabrać smoczą mamę! I od kolejnej rundy, będziemy zaczynać grę. Ale tylko pod warunkiem, że następny gracz nie trafi na skorupkę, wtedy on zabiera znacznik.


Jak zawsze w tym miejscu, gorąco zachęcam do obejrzenia filmu TUTAJ, tam dokładnie pokazałam o co chodzi w tej fantastycznej grze dla dzieci!


Dragomino to gra rodzinna, od której ciężko nam się oderwać. Przenosi do wspaniałego, smoczego świata i przynosi ogrom radości z rozgrywki. Otrzymała oznaczenie "Najlepsza gra dla dzieci" w 2021 roku i wcale się temu nie dziwię :)


---
Za grę do recenzji dziękujemy Foxgames.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: