Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa dla dzieci od 7 roku życia, dla 2-4 graczy, we wspaniałym klimacie! Sonic i jego przyjaciel...

Sonic i superdrużyny - Recenzja wyścigowej gry planszowej

By | 10:00 Napisz komentarz
Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa dla dzieci od 7 roku życia, dla 2-4 graczy, we wspaniałym klimacie! Sonic i jego przyjaciele stają na starcie zakręconej trasy, a my utrudniając przeciwnikom ich drogę, musimy jako pierwsi przekroczyć linię mety wszystkimi naszymi zawodnikami - by wygrać!

Recenzja gry:


> Tu sprawdzisz ceny <


Jak grać w grę?


W grze mamy cztery drużyny po dwóch zawodników, każda w innym kolorze. Jeżeli gramy w dwie osoby, każda bierze dwie drużyny. W grze trzyosobowej gramy jedną drużyną, a nieużywana jest odkładana do pudełka. Gdy przy planszy zasiadają cztery osoby, każda wybiera jedną drużynę - ale dobieramy się w pary i razem będziemy musieli przekroczyć linię mety, by wspólnie wygrać.


Figurki, które znajdziemy w opakowaniu - są przepiękne! Poza figurkami, są tutaj karty ruchu, karty bonusów i zakręcona plansza.


Potasowane karty ruchu rozdajemy po sześć każdemu graczowi, resztę odkładając w odpowiednim miejscu na planszy. Od teraz będziemy decydować, który kolor karty zagrywamy i o jakiej wartości - by przesunąć pionek swojej drużyny, lub przeciwnika. Możemy utrudniać innym grę, stawiając ich na polach z kolcami - one spowalniają bieg, gdyż zawsze przy zejściu z takiego pola, przesuwa się pionek o jedno pole. A karty z obręczami przyspieszają naszą drogę - mnożymy wynik z karty ruchu razy dwa. Jeśli zatrzymamy się na polu z bonusem, dobieramy kartę i używamy jej albo od razu, albo w dowolnym momencie gry - jeśli na przykład mamy tarczę chroniącą przed kolcami, użyjemy jej w momencie gdy ktoś nasz pionek postawi na kolcach.


Pętle na planszy trzeba pokonać za jednym razem - jeżeli zatrzymamy pionek na pętli, musimy go cofnąć na pole przed pętlą. Chyba że mamy odpowiednią bonusową kartę, która pozwala przesunąć pionek za pętlę. Z bonusów są jeszcze dodawanie jednego ruchu do karty, albo mnożenie jej wyniku razy dwa. Jest też bonus, który przenosi nas na najbliższe pole z pierścieniami - w kolejnym ruchu będziemy mnożyć nasz ruch i szybciej pognamy do mety.


Sonic i superdrużyny to gra, która przyniosła nam dużo radości z rozgrywki! Inspirowana grą na konsole, z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom Sonica.
---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Rebel.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: