Słonecznikowa 5: Kość Dinozaura to pierwszy tom nowej serii wydawnictwa Wilga, w której poznajemy rodzinę Poziomków - pięcioletnie bliźniak...

Słonecznikowa 5 - Pierwsza część nowej serii

By | 09:00 Napisz komentarz
Słonecznikowa 5: Kość Dinozaura to pierwszy tom nowej serii wydawnictwa Wilga, w której poznajemy rodzinę Poziomków - pięcioletnie bliźniaki Lilkę i Krzysia, ich młodszego brata Adasia i rodziców. Nie można też zapomnieć o psie Zadziorze! Mieszkańcy ulicy Słonecznikowej 5 to całkiem zwyczajna rodzinka, jakich wiele. Być może dzięki temu, opowieść o ich perypetiach czyta się tak miło i przyjemnie.

Recenzja książki:


Książka jest wspaniale zilustrowana. Podzielona jest na rozdziały, czy też raczej pojedyncze historie, a zaczynamy naszą przygodę na ulicy Słonecznikowej od tropienia złodzieja - Krzysiowi zginęła bluzka!


Chwilę wcześniej pani Natalia wróciła z porannego spaceru z Zadziorem, który miał chęć się zdrzemnąć, ale został wciągnięty do poszukiwań i miał stać się psem tropiącym.  Ale Zadziorowi w głowie tylko kiełbasa, a dzieci urządziły z tych poszukiwań wspaniałą zabawę.


Oczywiście bluzka Krzysia przez cały czas była w domu, a za jej zniknięcie odpowiadał tata.
W drugim rozdziale dzieci będą poszukiwać skarbów w ogródku i znajdą kość - kość dinozaura. Długie będą rozważania na jej temat, lecz jak nie trudno się domyśleć, jej pochodzenie jest banalne. Zadzior co nieco na ten temat wie.


To przyjemna, ciepła opowieść o rodzince, z którą tak bardzo można się utożsamić. Ciekawe świata dzieci prawie nigdy się nie nudzą, a nam się bardzo miło spędza z nimi czas przy lekturze książki.


---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Wilga.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: