Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy - książka, dzięki której poznamy zawody, w których ciągle ktoś pracuje. Nieważne, czy to jest dz...

Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy

By | 09:00 Napisz komentarz
Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy - książka, dzięki której poznamy zawody, w których ciągle ktoś pracuje. Nieważne, czy to jest dzień, czy noc.

Recenzja książki:


Lekarz, policjant, piekarz, kierowca autobusu. To tylko maleńki wycinek zawodów, które pracują całą dobę - i o których przeczytamy w książce. Ta pięknie zilustrowana pozycja jest stworzona dla ciekawych świata dzieci, zarówno dla tych które zastanawiały się co się dzieje, kiedy one śpią - ale też dla tych, które tego pytania jeszcze zadać nie zdążyły. Książka odpowie na nie w ciekawy, w miarę krótki sposób - a przy tym oczaruje grafiką.


Mama dziewczynki, którą poznajemy na pierwszej stronie, właśnie szykuje się do pracy. Dziewczynka jest już po kolacji i niedługo pójdzie spać, a jej mama zjadła śniadanie i wybiera się na nocną zmianę. A my razem z nią przemierzymy ulice nocnego miasta. Zajrzymy do biurowca, do studia telewizyjnego, nawet na koncert. Przejdziemy obok marketu, piekarni... By ostatecznie razem z mamą wrócić rano do domu.


Gdy zapadnie noc zapewnia bardzo przyjemną lekturę, połączoną z nauką - zawodów, które muszą być aktywne nocą.
---
Za egzemplarz książki dziękujemy wydawnictwu Wilga.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: