Pierwsza gra: Miau! Hau! Kwa! z serii Akademia Mądrego Dziecka to czwarta już gra wydawnictwa Egmont dla dzieci od 2 roku życia - przepiękn...

Pierwsza gra: Miau! Hau! Kwa! - Recenzja

By | 09:00 Napisz komentarz
Pierwsza gra: Miau! Hau! Kwa! z serii Akademia Mądrego Dziecka to czwarta już gra wydawnictwa Egmont dla dzieci od 2 roku życia - przepięknie wydana, z prostymi zasadami, która nie tylko bawi, ale też uczy.

Recenzja gry:


Jak grać?

W opakowaniu znajdziemy dwustronne żetony ze zwierzątkami oraz dużego, drewnianego pingwina. W wersji podstawowej stawiamy pingwina na środku stołu i rozkładamy dookoła niego pięć losowych żetonów. Reszta żetonów zostaje z pudełku, z którego to gracze będą losować po jednym i wybierać, którego zwierzęcia dźwięk będą naśladować. Pozostali mają za zadanie zakryć dłonią prawidłowy żeton spośród pięciu rozłożonych, lub też złapać pingwina jeżeli uznają, że takiego zwierzęcia nie ma na stole. Za poprawne wskazania zdobywamy punkty (żetony), a osoba która zgromadzi ich najwięcej, wygrywa grę.


Miau! Hau! Kwa! to gra posiadająca aż trzy warianty rozgrywki. Wersja prostsza dla młodszych, to po prostu wzajemne odgadywanie dźwięków zwierząt - bez zakrywania żetonów i łapania pingwina. W wariancie 4+ wykładamy 15 żetonów i zamiast zakrywania - liczymy dane zwierzę.

Rozgrywka kończy się, gdy w pudełku skończą się żetony. Następuje podliczenie punktów i ogłoszenie zwycięzcy.


Grube żetony i pingwin, który zaskoczył nas swą wielkością, zdecydowanie mogą trafić w ręce dwulatków i nie ulegną zniszczeniu. Gra uczy wydawania i rozpoznawania dźwięków zwierząt. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i uważność, a w wersji dla starszych - podstawy liczenia. To emocjonująca, choć prosta gra - idealna dla początkujących graczy!---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Egmont.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: