Gra z Jajem i dodatek  Pisanka - imprezowa karcianka dla dzieci od 7 roku życia, dla dwóch do aż ośmiu graczy! Warto zaznaczyć, że obecnie...

Gra z Jajem + dodatek Pisanka. Recenzja

By | 09:00 Napisz komentarz
Gra z Jajem i dodatek Pisanka - imprezowa karcianka dla dzieci od 7 roku życia, dla dwóch do aż ośmiu graczy! Warto zaznaczyć, że obecnie przy zakupie każdej z gier na stronie wydawnictwa Muduko (przeniesiesz się tam po kliknięciu w nazwę gry), otrzymuje się dodatkową kartę całkiem nowego bohatera!

Recenzja gry:


Jak grać w grę?

Naszym celem jest liczenie jajek. Jeżeli pojawi się w trakcie wykładania co najmniej pięć wolnych jajek (takich, które nie są wysiadywane przez kury), ktoś musi szybko zrobić "cięcie!" i zdobyć punkt. Gracz, który będzie mieć trzy punkty, czyli ułożone z trzech części jajko, wygrywa grę.


Ale uwaga na kury i lisy! W trakcie wykładania kart, mogą się pojawić i wtedy kura zajmuje jedno z jajek, ale gdy w tym naszym układanym z kart filmie pojawi się lis, zabiera kurę i jajo się zwalnia. Trzeba być na prawdę bardzo skupionym w trakcie gry i zapamiętywać, ile jajek leży na stole i ile kur jest między nimi. W myślach sobie to wszystko obliczamy, gdy Reżyser wykłada kolejne karty, jedna na drugą. I jak już wspomniałam, gdy naliczymy pięć wolnych jajek, robimy "cięcie" nakrywając stos kart dłonią.


Ktoś z pozostałych graczy podważył zasadność "cięcia"? Odtwarzamy więc stworzony już z kart film powoli, wykładając karty na stół tak, by wszyscy je widzieli. Zakrywamy jaja kurami, które się pojawiają, albo za sprawą lisów zabieramy te kury zwalniając jajka. Jeżeli okaże się, że osoba która zrobiła cięcie miała rację, gracz podważający zasadność traci jeden punkt. Jednak jeśli cięcie było błędne, to osoba która chciała sprawdzić dostaje punkt, a nie ten który "uciął" film.


Dodatek do gry


Dodatek Pisanka wnosi do gry nowych bohaterów, w bardzo wielkanocnym klimacie - on się po prostu musi znaleźć w koszyczku Zajączka Wielkanocnego! Jakie funkcje pełnią ci bohaterowie, a także co oznacza wyłożenie na przykład farmera z podstawowej wersji gry, albo psa lub kaczki? O tym wszystkim opowiadam w filmie - TU przeniesiesz się na mój kanał na YouTube.


Gra z Jajem wymaga ogromnego skupienia, gwarantuje przy tym doskonałą zabawę i ogrom śmiechu! To gra logiczna, przy której fantastycznie będziecie się bawić zarówno w dwie osoby, jak i w większym gronie.
---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Muduko.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: