Jaszczurunia to historia, której w ogóle się nie spodziewałam. Opowieść tak bardzo wzruszająca i poruszająca, jakiej dawno nie czytałam! Op...

Jaszczurunia - Poruszająca książka

By | 09:00 Napisz komentarz
Jaszczurunia to historia, której w ogóle się nie spodziewałam. Opowieść tak bardzo wzruszająca i poruszająca, jakiej dawno nie czytałam! Opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi...

Recenzja książki:


Pan i Pani Kaczka bardzo chcieliby mieć dziecko, ale niestety nie mogą mieć swojego jajka. Udają się więc do Domu Jajka i decydują się na adopcję. Kiedy przychodzi czas wyklucia, z jajka wychodzi... krokodyl. Pan i Pani Kaczka pokochali go ogromnie.


Krokodyl zwany Juniorem rósł i wcale nie zauważał, że nie jest kaczką. Jednak podczas kolejnych urodzin, gdy po rodzinnym przyjęciu udali się do Wesołego Miasteczka - Junior został porównany do smoka. Wszyscy się go przestraszyli i rozbiegli, a Junior którym miotały ogromne emocje, nie mógł zrozumieć dlaczego. Dopiero, gdy Pan Kaczka opowiedział mu wszystko - krokodylek zrozumiał, że został adoptowany. Postanowił odnaleźć swoich prawdziwych rodziców, a sytuacji nie załagodził szwagier Łabędź, który przez przypadek podsunął mu ten właśnie pomysł opowiadając historię swojej adopcji.


Junior ruszył w świat. Spotkał po drodze Jaszczurunię, która towarzyszyła mu w podróży - podróży, która uświadomi krokodylowi, kim na prawdę jest i gdzie jest szczęśliwy.


Jaszczurunia to książka niezwykła. Poruszająca historia dobrze się kończy, mimo niebezpiecznych wydarzeń po drodze. Spłakałam się przy czytaniu książki bardzo, oj bardzo!


---
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Wilga.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: