Akademia Mądrego Dziecka ostatnio rozrosła się o całkiem nową podserię - Pokochaj Naturę . Z czterech książek, które się w niej ukazały, ma...

Pokochaj Naturę: Pająk i Biedronka. Nowa seria Akademia Mądrego Dziecka

By | 18:00 Napisz komentarz
Akademia Mądrego Dziecka ostatnio rozrosła się o całkiem nową podserię - Pokochaj Naturę. Z czterech książek, które się w niej ukazały, mamy dwie. Pająka oraz Biedronkę.

Recenzja książek:


To wspaniałe lektury, które nie tylko bawią dzieci ruchomymi elementami, ale też przemycają trochę ciekawostek i informacji na temat owadów - w tym przypadku Biedronki i Pająka.

Na każdej stronie kryje się element, który można poruszyć. Pająk obraca się na pajęczynie, albo leci na niej jak balon! Sprawdzimy, czym się żywi - co utknęło w jego sieci. Przeczytamy również o tym, dlaczego pająki lubiane są przez rolników i jak możemy o nie zadbać. Osobiście bardzo się ich boję, ale mam w domu małą miłośniczkę pająków, więc muszę oswajać swe lęki. A Oli tak bardzo pokochała tę książkę, że opowiada ją już z pamięci!


Książka ma przepiękne ilustracje, bardzo kolorowe, urocze! Grube strony gwarantują jej dziecioodporność.


Książka o Biedronce jest tak samo zachwycająca i urocza, również przeczytamy w niej trochę ciekawych informacji i dowiemy się, za co rolnicy lubią biedronki. Na końcu kilka słów o tym, jak dbać o nasze rodzime czerwonokropkie owady - a wszystko to na bajecznie kolorowych, grubych stronach pełnych ruchomych elementów. Pokochaj Naturę to fantastyczna seria i mamy nadzieję, że znacznie się ona powiększy! :)---
Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: