Kto da mniej: Polska to kolejna gra z tej serii, dzięki której sprawdzimy naszą wiedzę o Polsce (są jeszcze o zwierzętach i państwach), ale...

Kto da mniej - Polska

By | 09:00 Napisz komentarz
Kto da mniej: Polska to kolejna gra z tej serii, dzięki której sprawdzimy naszą wiedzę o Polsce (są jeszcze o zwierzętach i państwach), ale też nauczymy się co nieco o naszym pięknym kraju.

Recenzja gry:
W zestawie jest 50 kart z ciekawostkami o miastach, zamkach, zabytkach, historycznych miejscach w Polsce. Jest pięć kart licytacji i pięć dodatkowego pytania, a także kostka.


Jak grać w grę?


W każdej rundzie nowy prowadzący grę, losuje kartę i za pomocą rzutu kostki i oczek, które wypadną - odczytuje graczom trzy różne podpowiedzi. Następuje etap licytacji: gracze zakrywając jedną ręką swoją kartę licytacji, zaznaczają na niej palcem po ilu pytaniach skierowanych do prowadzącego, są w stanie odgadnąć co jest na karcie. Na trzy-cztery odkrywają kartę i osoba, która wskazała najmniejszą liczbę, zadaje pytania zamknięte.


Jeśli uda jej się wskazać, co znajduje się na karcie, zdobywa punkt: tę kartę właśnie. Następuje zmiana prowadzącego i zaczynamy kolejną rundę. Jest to wersja dla co najmniej trzech osób, ale są też warianty dwuosobowy, kooperacyjny, a nawet dla zaawansowanych.


Kto da mniej: Polska zainspirowała nas do podróży śladami kart - tego lata chcemy odkryć kilka nowych miejsc, które są na kartach i poznać ich historię.


----
Za egzemplarz dziękujemy Edgard Games.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: