Pucio na wsi to nowość z fantastycznej serii dla najmłodszych czytelników, która liczy obecnie już nie tylko książki, ale też puzzle, gry, ...

Pucio na wsi. Recenzja książki dla najmłodszych

By | 09:00 Napisz komentarz
Pucio na wsi to nowość z fantastycznej serii dla najmłodszych czytelników, która liczy obecnie już nie tylko książki, ale też puzzle, gry, a nawet pluszową lalkę! Pucio to bohater uwielbiany przez dzieci. U nas też był, pięć lat temu o pierwszej książce Pucia co nieco wam tutaj opowiadałam, a dziś z przyjemnością odkryłam, że te książki sprawdzą się również u starszych dzieci niż myślałam.


Recenzja książki:


Książka Pucio na wsi to ogromna ilustracja i podzielone pod spodem na dwie zadaniowe części - dla dzieci 2-3 letnich i dla przedziału wiekowego 4-6. Pytania i zadania zachęcają dzieci do mówienia, opowiadania i rozmawiania, a rodzicowi pozwolą sprawdzić, na ile dziecko zrozumiało czytany tekst.


Razem z Puciem i Misią odwiedzimy gospodarstwo pana Henryka, zajrzymy do stadniny pani Ewy, upieczemy sękacz na festyn i weźmiemy udział w przyjęciu. To oczywiście tylko maleńki fragment przygód, jakie czekają na nas w książce.


Przepiękne ilustracje są charakterystyczne dla serii, przemyślane w każdym szczególe. Z wiadomości od was wiem, że wasze dzieci je uwielbiają, ale i wam również bardzo się podobają. Ich subtelność cieszy oko, książkę nie tylko czyta się z przyjemnością, ale również ogląda.


Przyznam, że żyłam w przekonaniu że Pucio jest dla maluszków i bardzo miło się zaskoczyłam, gdy razem z Oli zasiadłyśmy do lektury i ona z radością wskazywała i opowiadała o kolejnych bohaterach opowieści.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: