Przygody z nauką , czyli podseria serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids, wzbogaciła się o nowe pozycje. To fantastyczne ksi...

Akademia Mądrego Dziecka Przygody z nauką: Sól i Ziemniak

By | 09:00 Napisz komentarz
Przygody z nauką, czyli podseria serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids, wzbogaciła się o nowe pozycje. To fantastyczne książki pełne doświadczeń i nauki przez zabawę!

Recenzja książek:


O innych książkach z tej serii pisałam TU oraz TU.


Każda książka to dziesięć doświadczeń do wykonania, praktycznie bez żadnego przygotowania - to, co jest potrzebne do ich przeprowadzenia, w większości znajdziemy w domu. W książce Przygody z nauką: Sól na początku dowiemy się, co to w ogóle jest sól, jak wygląda itp. Następne strony to już doświadczenia z przejrzystymi instrukcjami i ciekawymi podsumowaniami.


Tak samo skonstruowana jest książka dla dzieci Przygody z nauką: Ziemniak - najpierw przeczytamy kilka informacji na temat samych ziemniaków, a następnie z czytelnych instrukcji wykonamy doświadczenia, które zostały ciekawie podsumowane. Te książki to nie tylko wspaniała zabawa, ale też ogrom nauki zupełnie przy okazji.


Seria jest wspaniale wydana, kolorowe wnętrza przyciągają wzrok, a doświadczenia są na tyle proste, że nie trzeba szukać jakichś specjalnych przyrządów do ich przeprowadzenia - nawet jeśli czegoś nie mamy w domu, bez problemu kupimy w zwykłym sklepie.


---
Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: