Seria książek wydawnictwa Harper Kids, które są wspaniałe do oswajania emocji - wzbogaciła się o dwa nowe tytuły. Moja rodzina i Złość - ja...

Akceptuję, co czuję - Złość: jak sobie z nią poradzić i Moja rodzina

By | 09:00 Napisz komentarz
Seria książek wydawnictwa Harper Kids, które są wspaniałe do oswajania emocji - wzbogaciła się o dwa nowe tytuły. Moja rodzina i Złość - jak sobie z nią poradzić.

Videorecenzja:


Kolekcja książek liczy obecnie dziewięć części i każda traktuje o czymś zupełnie innym. Jest książka wzmacniająca u dzieci pewność siebie, jest o przyjaźni, o rodzeństwie, o strachu czy o prawach dziecka. Każda jedna jest ważna i potrzebna! Świetnie można z nimi oswoić emocje i je zaakceptować, bo to główna rola tych książek.


Moja rodzina została stworzona przez francuską psychoterapeutkę, która jest guru pozytywnego rodzicielstwa. Z książki dowiemy się, że rodziny mogą być różne, nawet bardzo różne i możemy przeżywać w nich nie tylko szczęśliwe chwile, ale też trudniejsze. Dzięki lekturze tej książki dziecko zobaczy, że każdy czasem potrzebuje samotności. Wspaniale przeprowadza nas przez temat rodziny i wszystkiego, co go dotyczy.
Złość - jak sobie z nią poradzić czyli druga nowość, którą uważam za bardzo ważną książkę. Dzięki niej poznamy różnice pomiędzy złością a na przykład przemocą, dowiemy się dlaczego tej drugiej nie można używać nawet będąc bardzo zezłoszczonym. Znajdziemy tu proste ćwiczenia, które możemy wykonać wspólnie z dzieckiem, poznamy sposoby rozładowania złości, ale też znaczenia rozmowy, bycia ze sobą w obliczu tego teoretycznie negatywnego odczucia. A tak na prawdę przecież każdy się czasem złości i trzeba tę złość oswajać.

-----
Za egzemplarze do recenzji dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: