W cieniu drzew to seria komiksów dla dzieci od 5 roku życia, która liczy już trzy tomy - i dziś o trzecim, czyli Takie Sowie Lato , co niec...

W cieniu drzew: Takie sowie lato

By | 09:00 Napisz komentarz
W cieniu drzew to seria komiksów dla dzieci od 5 roku życia, która liczy już trzy tomy - i dziś o trzecim, czyli Takie Sowie Lato, co nieco wam opowiem.


Recenzja komiksu:


Komiks jest niewielkiego formatu, w twardej oprawie lecz z gąbkową okładką - uwielbiam takie wydania. Nie ma tu wielu słów, główną rolę grają ilustracje, z których odczytać możemy praktycznie wszystko. Króciutkie teksty w niektórych miejscach zachęcają dzieci do pierwszych prób samodzielnej lektury.


Opowieść, którą poznamy w tomie trzecim, jest o panu Sowie, który odnalazł w sobie dawno zapomniane dziecko. Oczywiście dopiero pod koniec historii. Na początku unika radosnych krzyków dzieci, nie oddaje im piłki którą przez przypadek wrzucili do jego domku. Dopiero pod osłoną nocy, gdy w stawie nikogo już nie ma, pan Sowa wychodzi z domku i najpierw nieśmiało rzuca piłką do kosza, by kolejne noce przynosiły mu coraz więcej radości z zabawy.


To historia z pięknym zakończeniem. Pięknie zilustrowana, idealna dla młodych czytelników.Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu Egmont.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: