Styczeń obfitował w nowości pod banderą Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids. To seria, która charakteryzuje się wspaniałymi ksi...

Wiem, co jem! Czekolada i Chlebek. Fantastyczne nowości AMD

By | 15:00 Napisz komentarz
Styczeń obfitował w nowości pod banderą Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids. To seria, która charakteryzuje się wspaniałymi książkami! Nic, co wydane pod jej logo, nie będzie kiepskie. Macie to jak w banku.
Dziś opowiem wam o całkiem nowej serii z logo Akademia Mądrego Dziecka, a mianowicie Wiem, co Jem!

Recenzja książek:


Na początek Wiem, co jem! Czekolada dzięki której poznamy historię tej pysznej słodkości. Skąd się wzięła czekolada? Kto jako pierwszy pił kakao? Jak się hoduje kakaowce i dlaczego jest to trudne? Co zrobić, gdy coraz więcej ludzi chce jeść czekoladę, a jej zasoby nie zwiększają się w aż takim tempie? Na co zwracać uwagę, wybierają czekoladę? Czy czekolada jest zdrowa? Tego wszystkiego i dużo więcej dowiecie się z tej książki.


Piękne, kolorowe ilustracje świetnie uzupełniają wartościową treść.Wiem, co jem! Chlebek i bułeczki to podobnie jak książka o czekoladzie, historia powstania wypieków - od uprawy zboża, poprzez różne typy mąk, trochę historii czyli jak kiedyś wyglądały zbiory, a jak wyglądają dziś. Dlaczego nie każde pieczywo jest zdrowe? Jakiego unikać? To oczywiście maleńki fragment tego, o czym jest książka. Bardzo wartościowa lektura!


Wiem, co jem! stała się jedną z naszych ulubionych serii. Ukazały się w niej jeszcze Pomidory i Banany i na pewno kiedyś po nie również sięgniemy. I niecierpliwie czekamy na kolejne nowości!Za egzemplarze do recenzji dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: